Zimnotłoczony olej z lnu

Coraz więcej osób, ustalając swoją dietę, postanawia regularnie spożywać dobrej jakości olej. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ znacząca większość olejów, które dostępne są na polskim rynku, charakteryzuje się znakomitymi właściwościami, mającymi odpowiedni wpływ na nasz organizm. Jednym z nich na pewno jest olej lniany, zwłaszcza zimnotłoczony

Olej lniany w diecie

olej lniany zimnotłoczonyOlej lniany wykorzystywany był w diecie już przed setkami laty. W ostatnim czasie jego właściwości odkrywamy na nowo. Naszą uwagę szczególnie zwraca zwłaszcza olej lniany zimnotłoczony, który stanowi dla nas doskonałe źródło kwasów z grupy omega-3. Dzięki temu jego regularne spożywanie może pozytywnie wpłynąć na naszą kondycję zdrowotną, a także znacząco przyspieszyć przemianę materii. Skutkiem oddziaływania tego oleju może okazać się regularne wypróżnianie się, nawet jeśli wcześniej mieliśmy z tym problem. Co ciekawe, odpowiednie spożywanie oleju lnianego może pozytywnie wpłynąć na pozytywną kondycję naszych włosów, wspomagając ich wzrost. Z tego też powodu olej lniany coraz częściej stanowi bazę dla wielu różnorodnych szamponów naturalnych, które mają nie tylko odpowiednio umyć nasze włosy, ale również wzmocnić je od samej nasady. Warto jednak zawsze w naszej diecie wykorzystywać olej zimnotłoczony, który wskutek termicznej obróbki nie traci w żadnym stopniu swoich właściwości, a jego spożywanie jest dla nas pełne pozytywnych aspektów.

Kiedy poszukujemy dobrej jakości oleju lnianego, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić asortyment sklepów z żywnością ekologiczną. Na rynku znajdziemy też sklepy, które wręcz specjalizują się w sprzedaży wyłącznie dobrej jakości olejów, które zostały świeżo wyprodukowane w firmie i konieczne jest ich odpowiednie przechowywanie, np. w lodówce.