Zdecydowałem się na montaż paneli słonecznych

Mój brat był moim przeciwieństwem. Zawsze był bardzo oszczędny i szukał tańszych rozwiązań. Ja nigdy nie zwracałem na to uwagi, ponieważ cena nie miała dla mnie żadnego znaczenia. Wszystko miało być solidnie wykonane i na tym się skupiałem.

Dom z dobrymi panelami słonecznymi

dobre panele słoneczneKiedy przyszedł już mój czas, ażeby przejść na emeryturę to zdecydowałem się na budowę domu. Mój brat pracował w tej branży i oczywiście to do niego się zgłosiłem. Miałem kawał działki budowlanej po teściach to tam miał stać mój nowy dom. Brat chętnie przyjął zlecenie budowy domu i zaczął namawiać mnie na oszczędne rozwiązania. Powiedział, że jak zamontuję dobre panele słoneczne to będę pozyskiwał energię z naturalnego źródła i dzięki temu sporo zaoszczędzę. Na początku to nie byłem tym zainteresowany, ale jak brat pokazał mi dla porównania koszty związane z utrzymaniem takiego domu to zdanie natychmiast zmieniłem. Brat zaoferował mi tanie panele słoneczne, ponieważ współpracował z producentem, który był jego znajomym i dzięki temu miał dostęp do niższych cen. Całkowicie mu zaufałem i powierzyłem wszystko. Ja się na budowach nie znałem i niewiele miałem do powiedzenia w tym temacie. Brat posiadał ogromne doświadczenie i wiedział co robi. Doglądałem budowy domu i jak byłem ostatnio to widziałem jak instalowano na dachu panele słoneczne. Sporo tego było, ale wiedziałem, że ta dodatkowa inwestycja szybko się zwróci. Kiedy dom już został wybudowany to podziękowałem za wszystko bratu, który się postarał.

Na emeryturze już mieszkałem w nowym domu. Mieszkanie w centrum zapisałem na swojego syna i dzięki temu miał łatwiejszy start w dorosłość. Zamieszkał tam z dziewczyną i razem opłacali wszystkie rachunki. Ja mogłem odpoczywać za miastem i byłem szczęśliwy.