Zastosowanie dźwigów samobieżnych

Transport niektórych typów towarów czy przesyłek może być bardzo problematyczny. Najczęściej jest to spowodowane ich dużą wagą, nietypowymi rozmiarami, czy też kształtem. Do transportu takich towarów potrzebne mogą być specjalne maszyny.

Czym jest HDS?

hds mazowieckiePodczas transportu towarów ciężkich, tych o nietypowych rozmiarach, lub kształtach bardzo często potrzebne są specjalne maszyny transportowe. Jednymi z najczęściej używanych jest samobieżny dźwig HDS Mazowieckie to ten region, gdzie z tego typu maszyn korzysta się najczęściej. HDS to tan naprawdę samobieżne dźwigi czy też żurawie, które są zamocowane na przystosowanych do tego samochodach ciężarowych. HDS to tak naprawdę wiec skrót od hydraulicznego dźwigu samochodowego. Maszyny te obecnie cieszą się ogromna wprost popularnością. Wykorzystuje się je głównie do transportu materiałów budowlanych, także towarów znajdujących się w kontenerach. Fakt, że dźwig ten jest zamontowany na samochodzie ciężarowym, pozwala nie tylko na szybki załadunek towaru, ale także i jego szybki i sprawny transport. Obecnie używane dźwigi HDS charakteryzują się ogromną ładownością oraz możliwością znoszenia dużych obciążeń, przede wszystkim dzięki temu że są oparte o napęd typu hydraulicznego. Bardzo popularne stały się usługi HDS, świadczone przez zewnętrzne firmy, które posiadają odpowiednio przeszkolonych pracowników do obsługi maszyn HDS. Taka maszynę wraz z operatorem można wynająć bez konieczności dokupywania odpowiedniej maszyny czy doszkalania własnych pracowników.

Transport niektórych towarów czy też przesyłek może być bardzo problematyczny. Jest to spowodowane najczęściej nietypowymi rozmiarami czy wagą przesyłki. W takiej sytuacji wykorzystuje się bardzo często specjalne dźwigi samobieżne, oparte o napęd hydrauliczny.