Zamykanie rozszerzonych naczynek

Istnieje kilka rodzajów cery, z których każda wymaga odmiennej pielęgnacji. Cera sucha, mieszana, naczynkowa i tłusta. Ważne jest właściwe zaklasyfikowanie typu naszej skóry, aby używać odpowiednich kosmetyków, które pomogą nam złagodzić problemy, z jakimi się ona boryka.

Co nam daje zabieg zamykania naczynek?

zamykanie naczynekSkóra na której występują drobne linie czerwonych żyłek, to cera naczynkowa, która należy do jednej z najbardziej wrażliwych. Aby nie dopuścić do stanu zapalnego, należy ją właściwie pielęgnować i wzmacniając od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Popularne pajączki, powstają na twarzy w wyniku uwarunkowań genetycznych, nadciśnienia tętniczego, lub zmiennych warunków atmosferycznych. Nasilenie objawów następuje kiedy wchodzimy z zimnego pola, do ciepłego pomieszczenia, ponieważ naczynka się obkurczają i rozkurczają powodując widoczny rumień na twarzy. Zamykanie naczynek jest zabiegiem wykonywanym w dobrych salonach kosmetycznych za pomocą specjalistycznego lasera. Jest to zabieg bezbolesny i trwały, lecz aby całą powierzchnię skóry poddać działaniu lasera, należy wykonać kilka zabiegów. Po wykonanym zamykaniu naczynek, kosmetyczka zastosuje odpowiednie maseczki i kremy, które złagodzą podrażniona skórę i ukoją po działaniu lasera. W walce z naczynkami, bardzo ważna jest profilaktyka i systematyczna pielęgnacja właściwymi kosmetykami. Rutyna i witamina C ma zbawienne działanie dla takiej cery, dlatego należy szukać kremów zawierającymi te dwa składniki, oraz były hipoalergiczne.

Dzięki zabiegowi zamykania naczynek, nasza twarz staje się wolna od nieestetycznych czerwonych żyłek, oraz rumieni występujących na policzkach, brodzie i czole. Zabieg głównie jest wykonywany na twarzy, ale można działaniem lasera potraktować całe ciało, jeżeli nasz problem jest na tyle duży.