Zamki eletroniczne i ich rodzaje

Dzisiaj obserwujemy znaczący wzrost popularności zamków elektronicznych. Gdy zdecydujemy się nabyć taki zamek, będziemy musieli prześledzić ich ofertę na rynku. Oferowane są modele o różnej specyfice działania i funkcjach, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Możemy wybierać z kilku wiodących rodzajów zamków elektronicznych.

Dobre zamki elektroniczne oraz ich wybór

zamki elektroniczne do drzwi cenaGdy jesteśmy zdecydowani na kupno zamka elektronicznego, mamy do wyboru zamek otwierany za pomocą biometrycznych skanów np. głosu czy linii papilarnych. Bardziej popularnym rodzajem jest zamek sterowany i otwierany, za pomocą karty, którą każdy upoważniony do otwierania drzwi pomieszczenia ma przy sobie. Kolejnym rodzajem zamka jest model otwierany specjalnym kluczem, w którym ukryty jest moduł elektroniczny otwierający drzwi. Drzwi otwieramy, wkładając go do zamka po czym następuje zwolnienie rygla. Jeżeli posiadamy telefon lub mają go dzieci, dobrym pomysłem będzie zamontowanie zamka otwieranego za jego pomocą. Rozwiązanie to jest popularne wśród ludzi, często przebywających poza domem, a mających dzieci uczęszczające do szkoły. Chcąc wybrać zamki elektroniczne do drzwi cena jest uzależniona od liczby funkcji i zaawansowania technologicznego danego produktu. Zamki biometryczne, będą droższe niż zwykłe modele, otwierane przy pomocy wpisywanego kodu lub karty.

Wybór zamka elektronicznego, zależy od indywidualnych preferencji danej osoby. Część z nich wybierze szybkie otwieranie za pomocą karty zbliżeniowej lub odcisku palca. Niektórzy jednak, bardziej przywiązani do tradycyjnych metod, wybiorą zamek otwierany za pomocą klucza chipowego lub wpisywanego szyfru. Każdy z tych modeli bardzo dobre zabezpieczenia antywłamaniowe.