Zabezpieczenie lakieru samochodowego

 

Kiedy kupiłem swój nowy samochód byłem zachwycony. Lakier lśnił, a tapicerka pachniała. Niestety już po pierwszym miesiącu użytkowania okazało się, że nie ma możliwości upilnowania samochodu tak żeby nie powstawały na nim drobne rysy i otarcia. 

Jak zabezpieczyć lakier?

oklejanie samochodów w dobrej cenieDoszło do tego że bałem się jechać do supermarketu, ponieważ byłem pewien że ktoś go na parkingu porysuje. Właściwie w ogóle przestałem nim wyjeżdżać z garażu. Była to czysta paranoja, więc zrobiłem research w sieci i znalazłem idealne rozwiązanie dla mnie, oklejanie samochodów w dobrej cenie. Pewien zakład, specjalizował się w oklejaniu samochodów specjalną polimerową folia która chroniła lakier przed uszkodzeniami. Dotyczyło to zarówno uszkodzeń mechanicznych, czyli otarć, zadrapań i tak dalej. Jak i dotyczyło też zagrożeń chemicznych, takich jak kwaśne deszcze, sól drogowa, ptasie odchody i wszystko inne czym ulice mogą poczęstować przeciętnego kierowcę. Usługa nie jest tania, bo kosztuje kilka tysięcy, ale czym jest kilka tysięcy w obliczu kilkudziesięciu, które zainwestowałem w kupno samochodu. Pojechałem więc do zakładu. Tam dowiedziałem się że folia polimerowa posiada termo pamięć, więc wszystkie ewentualne zadrapania, zabliźnią pod wpływem ciepła. Co do koloru, to folia jest całkowicie przeźroczysta i nie dość, że nie zmienia koloru samochodu, to jeszcze go pogłębia, podkreśla i dodaje niepowtarzalnego połysku.

Z pozoru błahe uszkodzenia powłoki lakierniczej, prowadzą do bardzo poważnych usterek. Zaniedbanie małego odprysku na karoserii, może doprowadzić do korozji całego elementu, lub nawet całego nadwozia. Dlatego warto zainwestować trochę czasu i pieniędzy, aby dobrze zabezpieczyć swoje auto przed rdzą i drastycznym spadkiem wartości rynkowej.