Z koszulką sportową na trening

 

W dobie wszechobecnej informatyzacji, coraz trudniej dzieci zmobilizować do wyjścia na podwórko i zabaw ruchowych. Jeszcze niedawno wspominałam synowi jak to mama bawiła się w skakanie przez gumę, podchody, ganianego czy szukanego. Syn popatrzył na mnie wymownie i wrócił wzrokiem w kierunku symulatora jazdy  i lotu na komputerze.

Może szkółka piłkarska? Oryginale koszulki piłkarskie?

koszulka sportowa z nadrukiemCoraz popularniejsze stają się wśród rodziców poszukiwania zajęć ruchowych dla dzieci. Wszystko dlatego, iż zdajemy sobie sprawę z rosnącego zagrożenia dla braku rozwoju ruchowego dziecka. Wszyscy psycholodzy i terapeuci zwracają uwagę, iż fizyczny rozwój dziecka jest nade ważniejszy od rozwoju intelektualnego, w początkowym okresie wzrostowym malucha. Ponad to lekarze alarmują,nasze dzieci miewają nierzadko problem z nadwagą. Szkółki piłkarakie, akademie futbolu, kinder football – bo różne przybiera nazewnictwo –  jest zabawową formą regularnych treningów zespołowych dla dziecka. Pozytywnie nie tylko wpłynie na jego ciało, kondycję, zdrowie, ale też na naukę społecznych zachowań w grupie, czy wyzwoli w nim ducha sportowego. Zajęcia są zwykle w przedziale wiekowym od 4 do 12 lat i dodatkowo koszulka sportowa z nadrukiem nazwiska dziecka, numerkiem i logo drużyny staje się jego własnością. To na pewno wywoła uczucie dumy u naszego brzdąca. Jak już dziecko poczuje duch sportowy, to możliwe są nawet wyjazdy, obozy, wycieczki piłkarskie nad morze, na Mazury  itp.

Warto zainwestować w takie zajęcia, bo może to zaowocować zdrowiem najdroższej nam istoty. Odciągnięmy go trochę od skomputeryzowanego świata. Nasze dziecko nie musi być wcale przyszłym Lewandowskim, ale nic nie zaszkodzi jeśli pozna zasady gry piłkarskiej i podstawowe choćby jej triki.