Wytrzymałe regały z płyt

Przeważnie większość z nas, regały kojarzy jako mebel, w którym przechowuje się książki. Jednakże równie dobrze korzystają z nich magazyny czy też zwykłe sklepy, w celu przechowywania towaru. W związku z tym, regał nie będzie równy regałowi.

Czym się wyróżniają regały z płyty wiórowej?

regał z płyty wiórowejNa rynku znajdziemy dziesiątki sklepów, w których można kupić różnego rodzaju regały. Mogą one służyć do przechowywania rzeczy w domu, w garażu czy też znajdą zastosowanie w różnego rodzaju firmach. W domach przeważnie są to regały zabudowane z tyłu i z boków, a także mogą mieć drzwiczki na niektórych półkach. Jednakże wiele regałów jest wykonanych z metalu i ma jedynie półki z płyty wiórowe, która zapewnia dużą wytrzymałość. Tego typu płyta jest wykonana z włókien drzewnych sklejonych i sprasowanych ze sobą, często za pomocą formy. W przypadku regałów magazynowych, jest ona w wersji surowej, czyli nie jest pomalowana. Jeżeli chodzi o meble stosowane w domach, to regał z płyty wiórowej jest oklejany z brzegów i malowany w taki sposób, że wygląda jak drewno. Bez wątpienia bardzo się przydają w domu, gdyż można w nich przechowywać różnego rodzaju rzeczy. Mają one dość masywną  budowę, choć mogą być głębokie lub płytkie. Na pewno sprawdzą się w salonie, w pokoju nastolatka czy nawet w kuchni. Wbrew pozorom są bardzo solidnie wykonane, a sama płyta jest dość gruba, dzięki czemu regał ma duży udźwig. Nieco inaczej wyglądają regały magazynowe, które przeważnie konstrukcję mają z metalu, a półki z płyty.

Jeżeli chodzi o cenę regałów, to najtańsze są modele w całości wykonane z metalu. Znajdziemy je już za niecałe dziewięćdziesiąt złotych, natomiast regały z płyt są znacznie droższe, bo kosztują nawet kilkaset złotych. Jednakże są warte swojej ceny, bo doskonale się prezentują.