Wytrzymałe obrzeża gumowe

 

Powierzchnie, po których codziennie się przemieszczamy, są twarde i równe, ale zupełnie inaczej jest w miejscach gdzie uprawia się sport czy bawią się dzieci. Nie zawsze najlepszy jest beton, trawnik, żwirek czy piasek, bo bardzo praktyczne są gumowe nawierzchnie.

Gdzie montowane są obrzeża z gumy?

solidne obrzeża gumoweW trakcie skoków, przewrotów czy zabawy, ważne jest właściwe podłoże, które zapewnia odpowiednią przyczepność oraz amortyzację. Coraz częściej na placach zabaw można spotkać podłoże wykonane z gumowych płyt, które idealnie się sprawdzają, ponieważ spełniają wymogi bezpieczeństwa oraz są komfortowe w użytkowaniu. Taka powierzchnia może mieć dowolne rozmiary, ale musi mieć też określone brzegi, które wyraźnie się odróżniają od reszty podłoża. Najczęściej do tego celu stosowane są solidne obrzeża gumowe, które wykonane są ze specjalnego granulatu SBR. Jest to tworzywo które jest wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, promienie słoneczne, mróz czy śnieg. Zachowują taką samą odporność jak maty tworzące całą powierzchnie i świetnie przylegają do podłoża. Ich montaż wykonuje się identycznie jak pozostałych elementów, zatem nie powinny one sprawić kłopotu. W sprzedaży dostępne są gumowe obrzeża o kilku wysokościach i szerokościach, przez co można je dopasować do różnych zastosowań. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie znajduje się gumowa nawierzchnia. Mają nieco twardszą teksturę niż same płyty, ale jest to konieczne ze względu na miejsce, w jakim się je montuje.

Gumowe powierzchnie sprawdzą się na balkonach, w ogrodach, na placach zabaw czy na siłowniach i zawsze będą wymagały wykończenia specjalnymi obrzeżam, z tego samego lub podobnego materiału. Cena obrzeży zależy od producenta i wybranego modelu.