wypożyczalnia kajaków

Wypożyczalnia kajaków jako atrakcja na powitanie lata

Po ospałym leniuchowaniu zimą, warto pomyśleć o aktywnym wypoczynku wiosną i latem. Nie koniecznie od razu sporty wymagające potu i samozaparcia, ale zacznijmy lekko, rekreacyjnie i przyjemnie. Czy jazda na rowerze jest takim sportem, no może dla niektórych tak, ale trzeba mieć mocne nogi i dobry rower.

Wypożyczalnia kajaków oferuje dobry sprzęt

wypożyczalnia kajakówNajpierw trzeba zastanowić się, gdzie lubimy najbardziej spędzać czas. Chyba większość ludzi preferuje wodę, słońce i ruch na świeżym powietrzu a gdy do tego dodamy trochę adrenaliny to w głowie pojawia się pomysł na spływy kajakowe. Wiadomo, trzeba mieć trochę odwagi, ale to co przeżyjemy to nasze i tych cudownych wspomnień jakie gwarantują spływy kajakowe nikt nam nie odbierze. Następny krok to wybranie regionu Polski i rzeki z której nurtem popłyniemy. Mamy szczęście, że mieszkamy w kraju obfitującym w cudowne miejsca, pomyślmy więc może o spływach w Borach tucholskich na Pomorzu. Teraz pozostaje zdecydować którą rzekę wybrać? Mamy do wyboru dwie Brda i Wda, obie zachwycają unikatową przyrodą, ale musimy wybrać odcinek adekwatny do swoich możliwości. Malownicze krajobrazy rzek wyciszą nasze wnętrze. Nie trzeba posiadać swojego sprzętu bo w pobliżu jest wypożyczalnia kajaków. Spływy kajakowe należą do bezpiecznego sposobu na rodzinną rekreację, ponieważ wraz z kajakiem lub kanoe otrzymamy kamizelki ratunkowe oraz profesjonalny instruktaż. Wypożyczalnia kajaków zapewni nam przyjemność z wiosłowania oraz doradzi laikom które trasy wybrać. Spływy kajakowe Wdą mogą wiązać się ze spotkaniem wyjątkowych zwierząt, czyli naszych polskich bobrów. Spływy Brdą też obfitują w niepowtarzalne spotkania z żywą naturą, tam napotkane kormorany i czaple umilą nam wodną podróż.

Spływy w Borach Tucholskich mogą być wspaniałym przeżyciem i tematem jesiennych rozmów z rodziną i przyjaciółmi. Zdjęcia będą przypominały nam niepowtarzalne doznania które zapewniły nam spływy kajakowe Wdą oraz spływy Brdą. Będziemy tęsknić za spokojem i absolutną ciszą którą oferują nam rzeki Pomorza.

Dodaj komentarz