Wyposażenie salonu fryzjerskiego

 

Dobrze wyposażony sprzęt fryzjerski to gwarancja dużej ilości klientów i dobrej opinii. Dlatego, jeśli jesteśmy w trakcie remontu lub dopiero otwieramy salon fryzjerski należy odpowiednio go wyposażyć, aby niczego w nim nie zabrakło i klienci dobrze się w nim czuli.

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

meble fryzjerskieZ pozoru urządzenie salonu fryzjerskiego może wydawać się prostą sprawą. Jednak, kiedy zaczynami tworzyć listę zakupową powstaje bardzo dużo pytań i wątpliwości czy wszystko zostanie zakupione i czy niczego nie zapomnimy. Ważne jest przede wszystkim odpowiednie oświetlenie salonu. To bardzo istotna kwestia, ponieważ bez dobrego oświetlenia możemy popełniać błędy podczas strzyżenia czy farbowania włosów. Oprócz tego warto pomyśleć nad fotelami dla klientów. Nie raz słyszy się, że klientka nie była zadowolona, ponieważ podczas farbowania włosów musiała siedzieć kilka godzin na niewygodnym siedzisku. Dlatego, jeśli dbamy o zdrowie naszych klientów, warto kupić wygodne fotele. Oczywiście nie można zapomnieć o lustrach. Muszą być odpowiednio duże, aby każdy mógł dokładnie przyjrzeć się swojej fryzurze oraz pracy fryzjerki. Dodatkowo fajnie będzie, jeśli w salonie znajdzie się kanapa oraz stolik w poczekalni wraz z dozownikiem wody oraz przekąską, aby klientki mogły się poczęstować i napić wody. Tak naprawdę wszystkie meble fryzjerskie do salonu powinny być funkcjonalne i wygodne. Nie zapomnijmy także o biurku przy lustrach oraz o mobilnych koszykach, w których znajdą się akcesoria do strzyżenia i farbowania włosów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie rzeczy wymienione powyżej na pewno będziemy cieszyć się zadowoleniem klientów i dobrą opinią salonu. Najważniejszy jest bowiem klient i powinniśmy robić wszystko aby wyszedł z naszego salonu zadowolony.