Wygodne rusztowanie do prac elewacyjnych

Rusztowania szkieletowe są jednymi z najbardziej niezbędnych elementów wyposażenia podczas prac wykończeniowych czy wysokościowych, aczkolwiek wielu naszych pracowników uważa, iż są zdecydowanie niewygodne. Nie są bowiem łatwe do rozłożenia, nie pozwalają często na swobodną pracę, i po rozłożeniu nie mogą być przestawione w inne miejsce bez demontażu.

Ruchome rusztowania elewacyjne od Krause

rusztowanie krause protecOd kilku miesięcy rozważaliśmy wprowadzenie modułowych rusztowań elewacyjnych do inwentarza, gdyż wielu naszych pracowników wspominało, iż są one znacznie wygodniejsze i łatwiejsze do użycia podczas prac wykończeniowych niż standardowe stalowe rusztowania szkieletowe. Szczególnie często polecane było rusztowanie Krause ProTec, niska konstrukcja która ułatwia wykonywanie prac w pomieszczeniach lub na niskich kondygnacjach. Owo rusztowanie jest bowiem przeznaczone właśnie do wykonywania zadań na niewielkich wysokościach, aczkolwiek jest znacznie wygodniejsze niż standardowe rusztowania, z racji możliwości regulacji wysokości podestu oraz obecności drabiny, ułatwiającej wejście i zejście ze stanowiska pracy. Owo rusztowanie jest zgodne ze standardem konstrukcyjnym rusztowań modularnych, podobnie jak wszystkie szkielety od ProTec, więc może być wykorzystywane zarówno samodzielnie, lub jako część systemu wysokościowego. Jedną z jego największych zalet jest możliwość zamontowania podstawy, wyposażonej w koła jezdne z blokadami.

Dzięki nim, raz rozłożone rusztowanie można z łatwością przemieścić w dowolne inne miejsce w którym będą wykonywane zadania. Podest, natomiast, jest nie tylko dwukrotnie szerszy niż standardowa podłoga rusztowań, ale posiada również barierki bezpieczeństwa, z dedykowanymi uchwytami, służącymi do zaczepiania pasów i szelek bezpieczeństwa.