Wyceny mieszkań pod okiem profesjonalistów

W tym roku planuję sprzedaż swojego mieszkania, ponieważ przeprowadzam się do domu na przedmieściach Wrocławia. Nieruchomość, której planuję się pozbyć ulokowana jest w centrum miasta, blisko sklepów i urzędów. Mam problem z samodzielną wyceną moich metrów kwadratowych, dlatego poszukuję dobrego specjalisty od wycen.

Zatrudnię profesjonalistę od wyceny mieszkania

wycena nieruchomościNie chciałbym stracić pieniędzy poprzez złą ocenę wartości mieszkania, lecz nie jestem zainteresowany pomocą agencji nieruchomości. Takie firmy za swoją pomoc pobierają wysokie prowizje, także byłoby to równoważne ze stratą. Sprzedażą chciałbym zająć się samemu, lecz przyda mi się potwierdzona pisemnie wycena nieruchomości. Tak naprawdę nie zależy mi na szybkiej sprzedaży, bardziej na specjaliście o nieposzlakowanej opinii. Wolę dokładnie przemyśleć temat spieniężenia mojej nieruchomości. Może się okazać, że nie jest ono na tyle wartościowe, aby go sprzedać. Niekiedy wychodzi na to, że lepszym rozwiązaniem bywa wynajem, ponieważ lepiej poświęcić większy, jednorazowy przychód, na rzecz stałego, regularnego przypływu gotówki. Dużo czytałem o tym, jak oszacować wartość nieruchomości, ale jest to bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Aby zajmować się zawodowo sprzedażą metrów kwadratowych trzeba zdobyć odpowiednią wiedzę, dlatego nie zamierzam oszczędzać na specjalistycznej pomocy. Samemu nie zdobędę takich umiejętności w najbliższym czasie, dlatego skorzystam z kompetencji innych osób.

Sprzedaż nieruchomości jest to niesamowicie stresujące wydarzenie, lecz konieczne. Pieniądze, które otrzymam wykorzystam na mój dom, więc dosłownie każdy grosz się przyda. Moim celem nie jest tworzenie reklamy, lecz gdy poznam odpowiedniego fachowca, postaram się go polecić, aby pomóc komuś, kto ma taki sam problem.