Wybór kolorowych pieluch

 

Specjalistkami od kompletowania wyprawki dla niemowlaków i noworodków są przyszłe mamy, które najlepiej wiedzą, co trzeba kupić maluszkowi. Na pewno przydadzą się w dużej ilości pieluszki jedno i wielorazowe, które dostaniemy w sklepach z artykułami dla niemowląt.

Z czego są zrobione pieluszki dla dzieci?

kolorowe pieluchyMyśląc o pieluchach, większość osób ma na myśli jednorazowe pieluszki, które zakłada się dziecku na pupę. Jednakże są jeszcze pieluchy wielorazowe, które kiedyś także stanowiły zabezpieczenie przed przesikaniem, ale obecnie są bardzo pomocne w codziennej pielęgnacji dziecka. W sprzedaży dostępne są białe i kolorowe pieluchy tetrowe, flanelowe czy bambusowe. Jednakże najbardziej popularne są tetrowe, ponieważ mają szerokie zastosowanie. Przede wszystkim są bardzo tanie, bo jedna sztuka kosztuje około złoty – złoty pięćdziesiąt więc można sobie zrobić ich spory zapas. Tetra posiada dość luźny splot, dzięki czemu jest lekka i przewiewna.  Pieluszka tetrowa sprawdzi się jako jako tkanina do wycierania buzi po posiłku, osłona ramienia w trakcie podnoszenia malucha do odbicia czy jako zastępczy ręcznik po kąpieli. W upalne dni, pieluszka może stanowić lekkie okrycie, gdyż nie spowoduje przegrzania malucha. Pieluchy flanelowe są znacznie grubsze i cieplejsze, zatem sprawdzą się jako miękkie prześcieradło na przewijaku czy jako okrycie na chłodniejsze dni. Kolorowe pieluszki są przeważnie nieco droższe nić modele klasyczne, białe, ale mają takie samo zastosowanie i identyczną jakość.

Większość mam robi sobie spory zapas tychże pieluszek, ponieważ przydają się już od pierwszych dni życia maluszka. Są cienkie i lekkie, a więc nie zabierają wiele miejsca. Świetnie się sprawdzą na spacerze czy w podróży, bo mają szerokie zastosowanie.