Wspomaganie procesów regeneracyjnych roślin

Rolnictwo w Polsce stoi na wysokim poziomie. Rolnicy dbają o to, by odpowiednio zabezpieczać swoje uprawy. W okresie kwitnienia i początkowego wzrostu roślin na początku maja często pojawiają się jednak przymrozki. Niskie temperatury wpływają negatywnie na wzrost roślin uprawnych.

Stymulatory powodujące zabliźnianie uszkodzeń roślin

stymulator wzrostu roślinPonadto pomiędzy dniem a nocą często zdarzają się dość duże różnice temperatur, które mogą sięgać nawet 15 stopni Celsjusza. Co robić w takiej sytuacji, by nie doszło do uszkodzenia roślin? Najlepszym sposobem będzie stosowanie stymulatorów wzrostu. Pogoda zawsze ma decydujący wpływ na okres wegetacji roślin. W czasie nawożenia, stosowania preparatów ochronnych pogoda bardzo często nie sprzyja rolnikom. Różne rodzaje zbóż, rzepak ozimy, kukurydza, buraki cukrowe często nie tolerują dobrze niskich temperatur. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie takiego preparatu jak stymulator wzrostu roślin, który zabezpieczy rośliny przed negatywnymi czynnikami związanymi ze złymi warunkami pogodowymi. Uszkodzenia zbóż można dość łatwo rozpoznać. Najczęściej na początku pojawiają się zmiany na liściach. Liście będą cechować się innym zabarwieniem – najczęściej będzie to kolor fioletowy. Jest to efekt nie tylko niskich temperatur, ale również silnych wiatrów, które doprowadzają do wysmalania upraw. Nie należy przejmować się tym, że po zastosowaniu stymulatora może dojść do zbrązowienia i przypalenia końcówek liści. Nie ma to większego wpływu na jakość uprawy.

Można pomóc roślinom w regeneracji, stosując stymulatory wzrostu, które są dostępne na polskim rynku w atrakcyjnych cenach. Wszystkie uszkodzenia po zastosowaniu stymulatorów będą się zabliźniać, a zboże będzie wyglądać o wiele ładniej. Poprawi się ogólna kondycja roślin, a zebrane plony z pewnością będą większe.