Właściwości tablicy interaktywnej

Odpowiednie wyposażenie sal szkolnych to podstawa dobrego kształcenia. Obecnie w niepamięć odchodzą stare, zielone tablice szkolne, które kojarzą się nam z brudzącą kredą. Na ich miejsce wchodzą inteligentne i funkcjonalne tablice interaktywne, dzięki którym nauka nawet najtrudniejszego przedmiotu będzie przyjemna. 

Tablica interaktywna w szkole 

tablice interaktywneNowoczesne tablice interaktywne wyposażone są w szereg funkcji. Możemy dzięki nim jednocześnie odtwarzać materiały filmowe i rysować – ceramiczna powierzchnia tablicy pozwala na nanoszenie zmywalnego tuszu, który znajduje się w specjalnych pisakach. Tablice interaktywne znajdziemy w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu idealnie dopasujemy je do posiadanej powierzchni. Mniejsze sale lekcyjne także mogą posiadać nowoczesną tablicę. Tablica interaktywna działa na system dotykowy, dzięki czemu możemy zmieniać wyświetlany obraz za pomocą palców. Nowoczesne tablice posiadają także cienką ramę, by jak najbardziej wykorzystać powierzchnię roboczą. Tablica zaraz po zakupie jest zwykle gotowa do użycia – nie potrzebujemy dodatkowych sterowników ani konsultacji informatycznej. Czytelny interfejs pozwala odnaleźć się nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Dzięki inteligentnemu czytnikowi ruchów możemy zmniejszać obiekty znajdujące się na tablicy, a także obracać je. Tablice podłączane są do komputerów, co pozwala wyświetlać zawartość podobnie, jak na rzutnikach. Do tablic dołączone są najczęściej akcesoria typu: mazaki oraz specjalna gąbka, nieszkodząca ceramicznej powierzchni. 

Tablica interaktywna jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Szkoły inwestują w nie, ponieważ pozwalają one na wyświetlanie wielu materiałów, a także zaznaczenie ich za pomocą dotyku. Taka technologia sprzyja szybszej nauce, dzięki której dzieci chętniej przyswajają wiedzę.