Wkładka żelowa do buta

Niewygodne obuwie każdy może mieć, lecz nie każdy wie jak sobie radzić z tym problemem. Za ciasne obuwie należy przy użyciu odpowiednich prawideł rozciągnąć, lecz z za dużym obuwiem bywa różnie, bo nie zawsze wystarczy sama wkładka kiedy mamy parę centymetrów luzu. 

Co nam daje żelowa wkładka?   

Wkładki żelowe do butówŹle dobrane obuwie potrafi nam dać w kość tak, że przez kolejne siedem dni będziemy mogli założyć na stopy tylko klapki. Błędem, który ludzie popełniają przy zakupie obuwia jest wybieranie zbyt dopasowanych par na lato i za luźnych butów na miesiące zimowe.  W lecie stopa puchnie i buty stają się za ciasne, a w zimie po włożeniu grubej skarpety nadal pozostaje wolne miejsce. W takich sytuacjach mogą pomóc wkładki żelowe do butów. W zależności od potrzeby, możemy kupić wkładki wielkości naszego rozmiaru buta, podpiętki, które się wkleja pod pięta, aby buty nie spadały ze stopy. Dostaniemy także wkładki, które się wkleja tylko pod przednią cześć stopy, aby wypełnić czubek buta. Czasem bywa, że obuwie, które nosimy na co dzień, ma twardą podeszwę i powoduje bóle w śródstopiu. Na taki dyskomfort mogą pomóc żelowe wkładki, bo amortyzują każdy krok i przynoszą ulgę zmęczonym stopom. Żelowa konsystencja wkładki jest najlepsza w porze letniej, bo dodatkowo chłodzi stopę i utrzymuje ją we właściwym miejscu. Jeżeli nasze obuwie jest o rozmiar większe, to najlepiej zakupić wkładki w rozmiarze buta i po uprzednim oczyszczeniu wnętrza obuwia, przykleić ją na całej długości. Jest ona wielokrotnego użycia. 

Wkładki żelowe możemy myć pod bieżącą wodą i ponownie wklejać do buta. Dzięki różnym kształtom i rozmiarom możemy je stosować w sandałach, czółenkach, czy butach zimowych. Mają wszechstronne zastosowanie i możemy je kupić w sklepie z artykułami szewskimi.