pizzeria

Wegetariańskie jedzenie czy pizzeria – co jest lepsze i zdrowsze?

Na ulicach bydgoskich miast można zobaczyć wiele barów szybkiej obsługi,w których znajdziemy każde możliwe niezdrowe, tłuste jedzenie. Mamy zarówno budki z kebabami, jak i stacjonarne bary. Podawane są tam wielkie hamburgery, frytki smażone na starym oleju, czy kebaby z tłustymi sosami.

Bydgoska pizzeria nie jest zła

pizzeriaTakie jedzenie negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Pizzeria-bydgoszcz raz w miesiącu kiedy jesteśmy zmęczeni nie jest niczym złym, ale na co dzień powinniśmy bardziej dbać o siebie. Zdrowe odżywianie się jest bardzo ważne, bo dzięki niemu zachowujemy nie tylko szczupłą sylwetkę, ale również dbamy o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Coraz częściej pizza na dowóz dostaje zastępowana jedzeniem z kategorii wegańskiej i wegetariańskiej, czyli tak zwane wege. Jego zwolennicy uważają, ze jest ono lepsze i zdrowsze, niż takie tłuste hamburgery. Poza tym, dieta bezmięsna ma być lepsza, bo zwierzęta są karmione nie wiadomo jaką paszą, a później to przedostaje się do naszego organizmu. Jednak czy faktycznie wegetariańskie jedzenie jest lepsze i zdrowsze niż takie podawane w barach szybkiej obsługi? Są do tego poważne wątpliwości. Na pewno jeśli porównywać zjedzenie marchewki i jabłka zamiast frytek smażonych na głębokim tłuszczu to na pewno pierwsza wersja będzie o wiele zdrowsza. Jednak możemy mieć też jabłecznik z dużą ilością cukru i sałatkę z marchewką w tłustej śmietanie, a fabryki mogą być pieczone beztłuszczowo w piekarniku, więc to tylko chrupiące ziemniaki.

Dania wegetariańskie też mogą być bardzo tłuste, przez wzgląd na tłuste sosy, śmietany, dodawane jako dodatki do dań i sałatek, warzywa też mogą być smażone na głębokim tłuszczu, a za to mięso na hamburgery może być z dobrej hodowli, pieczone bez tłuszczu, więc bardzo zdrowe.

Dodaj komentarz