Używanie poduszki pneumatycznej przeciwodleżynowej

 

Dla osób unieruchomionych w łóżku lub pozostających w pozycji statycznej przez dłuższy czas, bardzo dużym problemem są odleżyny. Są to rany powstające w wyniku unieruchomienia ciała w jednym miejscu, najczęściej powstają u ludzi leżących łóżkach lub siedzących np. na wózkach inwalidzkich w domu czy w szpitalu. Na ratunek w takich przypadkach przychodzi poduszka przeciwodleżynowa.

Cechy poduszki pneumatycznej przeciwodleżynowej

Poduszka taka, to często poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowapanaceum i wybawienie dla ludzi chorujących. Cechuje się ona tym iż eliminuje i rozprasza naciski, które występują podczas siedzenia długotrwałego siedzenia, które w efekcie prowadzi do odleżyn. Jest to poduszka pompowana, więc można stosować w niej różne ciśnienie i dostosowywać je do preferencji osoby używającej jej oraz dopasowanie do ciała. Posiada na wierzchu elastyczne komory występujące w różnych kształtach, które mają za zadanie rozłożyć nacisk i nie dopuścić do powstania ran, przy dłuższym używaniu poduszki. Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa występuje w różnych wariantach wielkości, szerokości oraz długości. Można ją dobrać do każdego łóżka czy wózka inwalidzkiego. Posiada również zawór, którym można ją napompować w różnym stopniu. Pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji podczas użytkowania przez daną osobę wózka inwalidzkiego.

Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub siedzących przez dłuższy czas, taka poduszka to rozwiązanie odwiecznych problemów związanych z odleżynami, otarciami oraz ranami, które są nieuniknione wypadku osób trwale unieruchomionych w pozycji siedzącej spowodowanej schorzeniami. Eliminuje ona większość przypadłości związanych z długotrwałym siedzeniem oraz poprawia komfort i jakość życia osoby chorej lub niepełnosprawnej.