Usługi wykonywane w ramach stomatologii zachowawczej

 

Wiele osób pojawia się u dentysty dopiero wtedy, kiedy ząb zaczyna boleć. Nie należy zapominać o wizytach kontrolnych w gabinetach stomatologicznych. Najlepiej pojawić się w gabinecie 2 razy w roku, by wykonać pełny przegląd uzębienia.

Wypełnianie ubytków zębowych różnymi materiałami stomatologicznymi

dentysta olsztynWtedy w razie wykrycia jakichkolwiek uszkodzeń, ubytków można od razu zacząć działać, bez czekania do momentu, w którym ząb nie da nam normalnie funkcjonować. W każdym gabinecie stomatologicznym można liczyć na usługi stomatologii zachowawczej. Wszystkie zabiegi wykonywane w ramach stomatologii zachowawczej odbywają się pod powiększeniem. Zazwyczaj wystarczy do tego lupa stomatologiczna, chociaż czasami potrzebne jest użycie specjalnego mikroskopu. Wykonuje się takie zabiegi przy użyciu kofedramu. Nie są to zabiegi skomplikowane. Każdy dentysta olsztyn zajmuje się stomatologią zachowawczą. Do usług tej dziedziny stomatologii należy m.in. całkowite opracowanie, a następnie odbudowa ubytku zęba. Ubytki zębów powstają przede wszystkim przez próchnicę. Zęby psują się, osadza się na nich płytka nazębna, a w niej mnóstwo bakterii, które są w stanie drążyć ząb i tworzyć ubytki. Ubytki są wypełniane na różne sposoby. Można wybrać specjalny materiał estetyczny. Obecnie najczęściej używa się materiału Enamel Plus Hri. Tu zależnie od ilości zużytego materiału trzeba liczyć się z opłatą nawet ok. 300 zł za wypełnienie ubytku.

Do odbudowy zachowawczej zęba używane jest też włókno szklane. Jest to materiał jeszcze droższy, bo takie wypełnienie kosztuje ok. 400 zł. Do tego czasami potrzebny jest jeszcze dodatkowy wkład po odbudowie zęba włóknem szklanym. Czasami zakładane jest również wypełnienie czasowe, które można ściągać. Na ząb można założyć też opatrunek oraz specjalny opatrunek leczniczy stworzony z tlenku cynku.