Tusze zamienniki czy oryginalne?

Trudno dzisiaj powiedzieć kiedy dokładnie zaczęliśmy używać drukarek atramentowych. Kiedy pojawiły się pierwsze komputery to w użyciu były drukarki igłowe, które do dzisiaj można jeszcze spotkać na pocztach czy w urzędach. Potem pojawiły się drukarki atramentowe, których zasada działania oparta jest na głowicy drukującej. I nagle okazało się, że w drukarkach trzeba wymieniać wkłady.

Tusz zamienny nieporównywalnie tańszy

tusze z grodziska mazowieckiegoKiedy zaczęliśmy masowo kupować drukarki atramentowe to nie mogliśmy się nadziwić, że ich ceny są tak bardzo atrakcyjne. Na początku jak się pojawiły to kosztowały całkiem sporo, ale już po kilku miesiącach ceny drukarek spadły i każdy mógł sobie na takie urządzenie pozwolić. Okazało się, że haczyk był gdzie indziej. Do drukarek bardzo drogie były tusze, czyli wkłady niezbędne do drukowania. Rynek znalazł na to szybko odpowiedź i od razu niemalże pojawiły się tusze z Grodziska Mazowieckiego, które były doskonałej jakości zamiennikami dla oryginałów. Fakt, że potrwało kilka lat zanim technologia zamienników została tak dopracowana, że została dopuszczona do oficjalnej sprzedaży w nawet dużych sieciach z elektroniką. W każdym razie producenci drukarek cały czas ostrzegali, że używanie zamienników może zaszkodzić urządzeniu. Wszystko to okazało się nieprawdą, a zamienniki to dzisiaj najczęściej kupowane rodzaje tuszy do drukarek. Praktycznie nikt nie kupuje oryginałów, ponieważ nadal są one po prostu za drogie.

Różnice cenowe pomiędzy tuszami oryginalnymi a zamiennikami sprawiły, że większość użytkowników drukarek nawet się nie zastanawiała nad wyborem. Naturalne było, że lepiej kupić pięć zamiennych tuszy niż jeden oryginalny. Tym bardziej, że ich wydajność była tak naprawdę identyczna, a używanie zamienników jest całkowicie bezpieczne dla urządzeń.