Turystyczny Kross Evado

 

Model, który dziś się zajmiemy to najwyższa pozycja w linii Evado, czyli 10.0. To rower dla wymagających rowerzystów, którzy pragną czegoś więcej niż rekreacyjnej jazdy. To jednoślad, który nadaje się do jazdy na każdej nawierzchni i w każdych, nawet bardzo niesprzyjających warunkach. 

Wycieczkowy Evado “dziesiątka” od Krossa

kross evado 10.0To rower z dwa tysiące dziewiętnastego roku, czyli produkcja najświeższa. Nie poświęcono jej jeszcze dość dużo uwagi i omówień, ponieważ na rynku jest bardzo krótko. Jednak z tego, co widzimy na filmach promocyjnych oraz testach, wykonywanych przez vlogerów i blogerów, Kross Evado 10.0 będzie hitem, który ma szansę zdominować segment rowerów crossowych z najwyższej półki. Napęd tego modelu stanowi trzydzieści biegów, natomiast o komfort zadba amortyzator z sześćdziesięcio pięcio milimetrowym skokiem, z blokadą w manetce, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Opony są w rozmiarze dwudziestu ośmiu cali i wyróżnia je obecność odblaskowego paska, dzięki czemu jesteśmy zawsze widoczni na drodze, co z kolei przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Koszt tego roweru to niecałe sześć tysięcy złotych, co czyni go jednym z droższych na rynku. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę, że jakość wykonania, jak i osprzęt, jaki w nim zamontowano, jest wart swojej ceny. Do tego dochodzi sportowy, designerski charakter tego jednośladu. To rower skonstruowany z myślą o mężczyznach, jednak mogą na nim jeździć również nieco bardziej doświadczone cyklistki, którym nie przeszkadza rodzaj ramy.

“Dziesiątka” to zdecydowanie jeden z najlepszych rowerów crossowych, dostępnych na polskim rynku. Jedyną jego wadą jest koszt, jednakże amatorzy dalekich wypraw nie oszczędzają na sprzęcie, który przecież jest gwarancją tego, że zawsze dojedziemy do celu.