Transport dużych ładunków

Zastanawialiście się kiedyś, jak transportuje się, np. czołgi wojskowe? Oczywistym jest, że tego typu sprzęt nie przejedzie sam trasy z jednego punktu do innego, ponieważ nie nadaje się on do poruszania po asfaltowych drogach. W takim razie należy go przewieźć ciężarówką. Jak to zrobić, zachowując standardy bezpieczeństwa?

Do czego przydają się łańcuchowe odciągi?

Odciągi łańcuchoweLogistycy wojskowi, gdy mają przetransportować ciężki sprzęt, np. na wojskowy poligon, mają nie lada orzech do zgryzienia. Na szczęście firmy zajmujące się produkowaniem transportowych zabezpieczeń już jakiś czas temu znalazły idealne rozwiązanie na tego typu sytuacje. Są nim odciągi łańcuchowe. Są to stalowe łańcuchy, które ułatwiają transport ładunków wielkogabarytowych, np. wspomnianych już czołgów. Dzięki nim ładunek może zostać odpowiednio zabezpieczony tak, by stabilnie przetrwał czas transportowania. Odciągi są jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, które pewnie i trwale przytwierdzą nawet najcięższy ładunek. Jak zapewniają producenci, odciągi łańcuchowe są łatwe w montażu i mogą być stosowane we wszystkich rodzajach transportu: lotniczym, morskim, drogowym i kolejowym. Ich stalowa struktura sprawia, że są nie tylko bezpieczne w użyciu, ale również trwałe. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie przy transporcie należy zachować wzmożone wymogi bezpieczeństwa względem przewożonego ładunku. Chociaż większość z nas nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia, a jeśli już o nich wie, to pewnie nie zna ich nazwy, odciągi wykorzystywane są w transporcie i przemyśle niemal codziennie.

Z tego typu rozwiązań korzysta oczywiście nie tylko wojsko i nie tylko przy przewożeniu czołgów. Odciągi łańcuchowe będą równie skuteczne przy transportowaniu wszelkich ciężkich maszyn produkcyjnych, czy innych przedmiotów o dużym gabarycie i niestandardowym kształcie.