Traki taśmowe specjalnego przeznaczenia

Każdy, kto przez pewien czas prowadził trak taśmowy, doświadczył pewnej irytującej tendencji. Wchodzisz w połowie nacięcia i uderzasz twardy węzeł, co powoduje, że ostrze zaczyna się poruszać. Efektem końcowym są faliste deski lub, co gorsza, złamane lub zablokowane ostrze. 

Traki taśmowe tną szerokie deski

trak taśmowyW zależności od marki i modelu możesz wybrać trak taśmowy, który tnie kłodę o średnicy 40 cali lub większą. Tworzenie szerokich desek jest czymś, co wyróżniają te urządzenia. Małe traki przecinają deskę o szerokości 20 cali, a niektóre większe młyny tną na deski o szerokości 36 cali. Ceny przenośnych tartaków taśmowych są bardzo zróżnicowane, producenci mają dostępne modele na każdy budżet. Małe traki ręczne zaczynają się od około 3 000 zł i dochodzą do około 10 000 zł w zależności od wielkości młyna. Wszystko zależy od marki i modelu, który kupujesz. Nie pozwól jednak, aby ceny Cię przerażały. Przenośny trak taśmowy zachowa swoją wartość bardzo dobrze, jeśli będziesz go odpowiednio utrzymywał. Przy sprzedaży używanego traka można oczekiwać od 70% do 90% jego pierwotnej wartości. W niektórych przypadkach używane traki poszły za tę samą cenę lub więcej niż gdy były nowe. Jak przenośny jest trak taśmowy? Cóż, po prostu będzie jeździł prawie wszędzie, gdzie może pojechać pojazd ciągnący przyczepę. Jeśli więc do Twojej leśnej drogi można dostać się drogą, prawdopodobnie możesz doprowadzić swój trak do kłody.

Po prostu upewnij się, że masz wystarczająco dużo kłód, aby uzasadnić czas zainwestowany w przeniesienie młyna na miejsce pracy. Zrozumiałe jest, że im tańszy trak, tym mniejsza wydajność produkcji, a większość mniejszych traków można faktycznie kupić online. Aby wybrać właściwy trak, przede wszystkim musisz przemyśleć, jakie są twoje potrzeby.