Toruń atrakcją turystyczną

Toruń, to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Jego średniowieczny zespół miejski, jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niezliczona liczba zabytków, utrzymanych w pięknym stanie oraz inne atrakcje turystyczne  i kulturalne sprawiają, iż jest to jeden z  najważniejszych przystanków turystycznych, w drodze na północ Polski.

Toruń i jego niezliczone atrakcje turystyczne

Oprócz atrakcji na Stastarówka toruńrym Mieście, na którym znajdziemy wielką ilość bezcennych średniowiecznych zabytków, miasto oferuje imprezy kulturalne oraz popularnonaukowe. W pięknej okolicy rzeki Wisły, gdzie znajduje się starówka Toruń oferuje wiele atrakcji kulturalnych. W tej okolicy, istnieją liczne centra kultury oraz agendy i instytucje kulturalne. Oprócz największej atrakcji czyli Planetarium i Orbitarium w Toruniu, w mieście znajdziemy tez muzea jak np. muzeum piśmiennictwa i Drukarstwa. Toruń, to bez wątpienia miasto tętniące kulturą. Mają tu miejsce niezliczone wydarzenia kulturalne do których możemy zaliczyć koncerty różnych odmian muzyki od klasycznej, po blues, jazz i rock. Mają tutaj miejsce również, imprezy związane z kinematografią np. Filmowe Poniedziałki. Znajdziemy też jak najbardziej sale kinowe. Mają tutaj swoją siedzibę również teatry. Jest ich pięć a najbardziej znany to Teatr im. Wilama Horzycy. Szukając galerii sztuki, możemy wybierać z dziewięciu propozycji tego typu w mieście.

Toruń, to miasto w którym kultura odgrywa dominującą rolę. Niezliczona ilość imprez, koncertów, festiwali czyni to miasto wyróżniającym się na tle innych. Kalendarz imprez kulturalnych jest tutaj zawsze bogaty. Znajdziemy tu szerokie spektrum wydarzeń i instytucji krzewiących dziedzictwo historyczne Torunia, jak również kulturę i sztukę współczesną.