Tkaniny do ogrodu?

Kilka tygodni temu wprowadziliśmy się do nowego domu. Jest piękny, bo nasz wymarzony. Wewnątrz wszystko jest dopięte na ostatni guzik, jednak jego otoczenia cały czas wygląda jak plac budowy: brak trawy, goły piasek, błoto, wyboje, reszta narzędzi i sprzętów. Moim celem na ten rok jest doprowadzenie reszty działki do porządku i stworzenie podwalin pod przyszłoroczny ogródek warzywny.

Ogród uporządkowany dzięki matom ściółkującym

agrotkaninyPierwszym elementem mojej pracy ogrodniczej będzie uporządkowanie terenu i zasadzenie tuj dookoła działki. Aby te krzewy dobrze rosły, a pielęgnacja ich nie była zbyt problematyczna, korzystam z agrotkaniny. Jest to specjalna mata, która uniemożliwi chwastom rozrastanie się. Dodatkowo będzie utrzymywać odpowiednią wilgotność ziemi, co jest dużą zaletą. Wysypanie na nią kamieni ozdobnych, przyniesie świetny dekoracyjny efekt. Agrotkaniny sprzedawane są przynajmniej w trzech kolorach: czarnym, brązowym i zielonym, co pozwala dopasować je do wielu miejsc. Występuje również w różnych gramaturach, co pozwoli na wybór według naszych potrzeb. Ciekawy jest też fakt, że w wielu miejscach można kupić taką matę na metry. Agrowłókniny używam również do wyłożenia spodu dziecięcej piaskownicy, alby uniemożliwić chwastom jej zarastanie. W warzywniaku sprawdza się jako podkład, na przykład: pod truskawki. W jeszcze jednym miejscu planuję użyć maty ściółkującej: w mojej wymarzonej skalnej rabacie z kwiatami. Jak widać bez agrowłókniny ani rusz.

Chcesz mieć piękny i uporządkowany ogród? Agrotkanina na pewno Ci w tym pomoże. Stanowi świetne zabezpieczenie przed chwastami bez użycia środków chemicznych. Czas oszczędzamy na pieleniu chwastów oraz podlewaniu naszych roślin. Przede mną jeszcze dużo pracy, ale mam pewność, że agrowłóknina będzie niezastąpionym pomocnikiem.