Detektyw i kryminalistyk – prawa ręka policji

Na świecie jest wiele niewyjaśnionych zagadek kryminalistycznych. Niekiedy sprawa dotyczy zaginięcia człowieka, niekiedy mąż po prostu nie wie dlaczego jego żona nie wraca kolejny dzień do domu od razu po pracy tylko dopiero późnym wieczorem.

Detektyw to osoba, która bardzo pomaga policji

detektyw ze śląskaBez względu czy jest to sprawa wagi państwowej czy tylko problemu zwykłych, normalnych ludzi za każdym razem zagadki te rozwiązuje detektyw. Zawód detektywa możemy podzielić na dwie kategorie – tych zajmujących się drobnymi oszustwami gospodarczymi, zbieraniem dowodów niewierności małżonków, prowadzących wywiady osób fizycznych i wywiady gospodarcze, oraz oferujące inne prywatne, drobne usługi detektywistyczne, a także na tych współpracujących z policją rozwiązujących zagadkowe zniknięcia, oszustwa gospodarcze na wielką skalę, wykrywających korupcją i tym podobne. Zwykle na podstawie drobnych poszlak oraz przy współpracy z laboratorium kryminalnym rozwiązują oni zagadki przestępczego świata. Bez detektywów, policja nie była by wstanie rozwiązać wielu spraw, gdyż zwyczajnie nie są oni do tego przygotowani. Bowiem tylko detektyw charakteryzuje się dobrą grą aktorską pozwalającą mu na zbieranie informacji od osób trzecich, a także potrafi on te informację i zebrane drobne poszlaki ułożyć w jedną spójną całość umożliwiającą rozwiązanie zagadki uzyskać. Jednak i prywatny detektyw ze śląska, których na śląsku, a szczególnie w Katowicach, nie brakuje są potrzebni.

Bez nich wiele osób fizycznych nie było by wstanie rozwiązać wielu prywatnych spraw, które mają duży wpływ na ich życie, jak chociaż by dowiedzenie zdrady żony czy męża, bądź sprawdzenie nieuczciwej konkurencji. Nie oszukujmy się, detektyw policyjny nie zajmował by się tak błahymi dla społeczeństwa sprawami jak zdrada małżonka.

Dodaj komentarz