Taśmy zaciskowe i inne rodzaje obejm

Pracownicy firm i branż oferujących usługi monterskie nie mogliby się obejść bez wielu modeli plastikowych oraz metalowych obejm. Dzięki nim możliwy jest precyzyjny montaż różnych urządzeń (nawet tych pracujących pod dużym obciążeniem), a także przeprowadzanie drobnych napraw domowych i warsztatowych. Jakie jeszcze funkcje mogą spełniać metalowe opaski oraz plastikowe taśmy zaciskowe?

Taśmy plastikowe oraz obejmy wykonane z metalu

taśmy kabloweObejmy metalowe lub tak zwane modele GBS są szeroko stosowanym elementem, który pozwala mocować wszelkiego rodzaju przewody o dużym przekroju, a także elementy, które pracują przy bardzo dużym ciśnieniu. Zasada działania obejm metalowych została przeniesiona na elementy plastikowe, które stały się nieodłącznym narzędziem wielu prac w naszych warsztatach. Taśmy kablowe są wykonywane z elastycznego tworzywa sztucznego, a ich budowa zapewnia szybkie i pewne ściągnięcie wielu elementów za jednym zamachem. Tego typu taśmy występują w wielu rozmiarach, które są dostosowane do innego obciążenia, i mogą być stosowane podczas mocowania elementów o różnej grubości i przekroju. Opaski tego typu są odporne na wodę, smary i inne substancje, mogące naruszyć ich strukturę. Tworzywo sztuczne, z którego są wykonywane, jest także bardzo uodpornione na wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki. Elastyczny materiał przetrwa także ciągłą ekspozycję na promienie UV. Dzięki temu może on wytrzymać wieloletnie użytkowanie w ciężkich warunkach.

Obejmy metalowe i plastikowe są niezbędne podczas szybkich napraw wielu elementów mechanicznych. Przydają się zarówno podczas prac związanych z samochodami, jak i innymi pojazdami mechanicznymi. Opaski są szeroko stosowane podczas przeprowadzania napraw rowerów, a także wielu prac domowych.