Taras z płytek regulowanych

 

Od dwudziestu lat pracuję na przeróżnych budowach na całym świecie. Dzięki znajomościom języków, budowałem wielkie biurowce w Szwecji, Norwegii a także w Dubaju. Szczególnie miło wspominam pracę we Włoszech, gdzie zlecono mi postawienie domu jednorodzinnego, który miał mieć trzy pięta oraz dwa ogromne tarasy.

Regulowane płytki tarasowe

podkładki tarasowe z regulacjąGdy zobaczyłem projekt domu, który przekazał mi kierownik budowy, oniemiałem z zachwytu. W wyobraźni widziałem, że będzie to najpiękniejszy budynek przy którym przyszło mi kiedykolwiek pracować. Do był dopracowany dosłownie w każdym szczególe, natomiast rozplanowanie pomieszczeń – rewelacyjne. Bardzo podobała mi się również koncepcja balkonów, na których miały być położone płytki i podkładki tarasowe z regulacją, aby pomiędzy betonem a powierzchnią użytkową móc wykonać instalację ogrzewania podłogowego oraz – na bokach tarasu – zamontować pasy ledowe, które zaznaczą krawędzie. Balkony były szczególnie przemyślane i wyjątkowo mi się spodobały. Płytki położone na podkładkach nie tylko były dużo lepszym rozwiązaniem niż te montowane bezpośrednio na betonie, ale również układanie ich sprawiło nam dużo radości. Takie rozwiązanie postanowiłem wykorzystać w domu mojego syna, któremu obiecałem wykonanie tarasu. Ku mojemu zdziwieniu, okazało się, że w Polsce też są dostępne systemy płytek z podkładkami, dzięki czemu nie musiałem ich sprowadzać z Włoch. Szczerze mówiąc, jestem zachwycony innowacyjnym rozwiązaniem, które zobaczyłem we Włoszech i bardzo się cieszę, że również w moim kraju zaczyna pojawiać się nowy trend.

Mój syn również był bardzo zadowolony ze swojego tarasu, który wykonałem na wzór włoskiego domu. Był zaskoczony, że można tak szybko i łatwo wykonać posadzkę. Postanowił również, że w przyszłym roku również zainstaluje instalację grzania podłogowego i światła ledowe, ponieważ bardzo mu się spodobał taki pomysł.