gabiony tanio

Tani dom i gabiony

Kiedy Leon był wreszcie w stanie kupić działkę pod budowę swojego wymarzonego domu był wniebowzięty. Tak bardzo o tym marzył. Był zmęczony siedzeniem w ciasnej kawalerce z widokiem na kolejne dwa wieżowce. Chciał spokoju, ciszy i przyrody.

Znajomy tanio sprzedawał gabiony

gabiony tanioNiestety kupno działki było tylko jednym z kroków do spełnienia marzeń. Teraz trzeba było jeszcze wybudować dom. Dla oszczędności większość postawił własnymi rękami. Do pomocy wołał specjalistów tylko wtedy kiedy nie był pewien, że sam sobie poradzi. Jeśli chodzi o płot to zdecydował się na ogrodzenia gabionowe. Właściwie to nie miał wyboru. Gabiony tanio sprzedawał jego znajomy jednak nie polecał mu ich. Zdaniem kolegi producent nie jest zbyt rzetelny i trudno dochodzić jakichkolwiek reklamacji. Ostatecznie kupił gabiony gdzie indziej i szczerze liczył na to, że będzie go niebawem stać na wymianę takiego płotu na jakiś ładniejszy. Najdrożej kosztował go dach i okna. Na to wydał właściwie całą resztę pieniędzy jaką posiadał. Na podłogi i ściany musiał już wziąć pożyczkę. Na koniec wyposażył dom tylko w najbardziej niezbędny rzeczy. Z kawalerki przewiózł pralkę, reszta niestety nie była jego. Kupił lodówkę i pralkę i to było właściwie wszystko. Przez pierwsze dwa miesiące rzeczy trzymał w kartonach a sam spał na karimacie.

Nie zmąciło to jednak jego wielkiej radości. Wiedział, że dom w końcu uda się wyposażyć i że są to tylko przejściowe kłopoty. Najważniejsze było to, że jest teraz na swoim. Ma ciszę i spokój a z okna rozciąga się przepiękny widok na las.

Dodaj komentarz