Szlifowanie powierzchni pokrytych farbami, lakierami i nie tylko

Szlifowanie można podzielić na dwa zasadnicze elementy. Pierwszym jest oczywiście szlifowanie wstępne. Z kolei drugim elementem jest szlifowanie końcowe. Szlifierka marki Festool nadaje się do szlifowania zarówno wstępnego jak i końcowego.

Dwurzędowe łożysko znajdujące się w szlifierce marki Festool

szlifierka mimośrodowa festool ets 150 3 eq plusPoza tym jest to szlifierka, którą można szlifować powierzchnie pokryte farbami, lakierami. Szlifierka Festool nadaje się również do końcowego szlifowania wypełniaczy – mało jest takich szlifierek na polskim rynku, które umożliwiają wykonanie właśnie tego zadania. Niezależnie od tego czy chcemy szlifować powierzchnie płaskie czy zaokrąglone, możemy w każdej chwili skorzystać ze szlifierki marki Festool. Regulacja prędkości obrotowej w takiej szlifierce następuje płynnie i preselekcyjnie. Poziom prędkości obrotowej jest stały w czasie pracy pod danym obciążeniem. To również jest bardzo ważne, bo wiele zwykłych szlifierek zmniejsza swoją prędkość przy pracy pod dużym obciążeniem – tu nie ma tego problemu. Bez wątpienia szlifierka mimośrodowa festool ets 150 3 eq plus spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Szlifierka marki Festool może być wykorzystywana bardzo często, ponieważ cechuje się ona długą żywotnością. A to wszystko dzięki dwurzędowemu łożysku, które znajduje się w tej szlifierce. Większość szlifierek posiada łożysko jednorzędowe, a to sprawia, że charakteryzuje je znacznie niższa żywotność! Masa szlifierki marki Festool nie jest duża.

Wynosi ona zaledwie 1,8 kg. To sprawia, że praca z taką szlifierką jest łatwa i bezproblemowa. Talerz szlifierki posiada specjalnie zamontowany hamulec. Dzięki niemu praca ze szlifierką jest bezpieczna. Nie dojdzie tutaj do uszkodzenia szlifowanej powierzchni – niezależnie od tego czy jest ona pokryta farbą, lakierem czy wypełniaczem.