angielski

Angielski i języki popularnych inaczej

Nauka języka obcego to trudny proces, który najlepiej jest zacząć jak najwcześniej, najlepiej przed siódmym rokiem życia, kiedy to mózg dziecka jest najbardziej nastawiony na przyswajanie wiedzy tego typu. Ale nawet dorośli mogą się z sukcesem nauczyć języka obcego, nawet mało popularnego.

Angielski wciąż najbardziej pożądanym językiem

angielskiWeźmy za przykład Katowice, gdzie znajduje się kilka ośrodków nauki języków. Przeciętna szkoła języków obcych oferuje przede wszystkim kurs języka angielskiego dla dorosłych i dla dzieci – które różnią się trybem prowadzenia. Angielski Katowice dla dzieci jest podawany bardziej w formie zabawy niż ten dla dorosłych. Ale poza angielskim czy takimi „standardami” jak niemiecki, francuski i rosyjski popularne są też coraz bardziej języki skandynawskie i różne języki słowiańskie. Osoby, które je znają mają znacznie większe szanse na rynku pracy, nic więc dziwnego, że cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Białoruski, słowacki, ukraiński, czeski, norweski czy fiński są teraz na topie, choć zwykły angielski dalej góruje w językowej czołówce. Dobry lektor, kilka lekcji w tygodniu (jedna czy dwie to za mało!) i samodzielna praca w domu z materiałami pisanymi i nagraniami potrafią dać solidną podstawę do znajomości języka. Gdy już mamy dobrze opanowane podstawy, można więcej czasu spędzać pracując samodzielnie i np. szukając kontaktu z obcokrajowcami, by poćwiczyć swoje umiejętności.
Szkoła języków i kurs to nie wszystko, szczególnie jeśli uczymy się mało popularnego języka i trudno na co dzień znaleźć jego przykłady dookoła. Wówczas szczególnie ważna jest systematyczność i przykładanie się do nauki i ćwiczeń. 

Dodaj komentarz