Świecące doniczki w twoim otoczeniu

Coraz częściej dekorując swój dom i ogród pragniemy, aby nasza aranżacja nie byłą tak standardowa i tradycyjna jak dotychczas. W związku z tym decydujemy się na wybór innowacyjnych rozwiązań, które nadają zwykłym elementom, niezwykłego charakteru. W dzisiejszych czasach techniki oświetlenia są hitem. 

Jak wyglądają świecące doniczki?

świecące doniczki ledoweJednym z takich rozwiązań jest zastosowanie doniczek ledowych. Sama nazwa wskazuje, że świecą one światłem led, które w dzisiejszych czasach staje się bardzo powszechnie stosowane. Świecące doniczki ledowe najczęściej mają najprostszą formę kubików, jednak zdarzają się i takie modele, które posiadają ekstrawagancki kształt czy wykończenie. Donice mogą być podświetlane zarówno światłem białym zimnym i ciepłym, jak też kolorowym. Tego typu rozwiązanie na pewno będzie cieszyć oko nie tylko w nocy, ale również o zmierzchu czy nawet w dzień. Aby samemu wykonać taką donicę wystarczy pomiędzy ściankami plastikowej donicy umieścić taśmę led. Warto pamiętać że tego typu taśma nie może być narażona na kontakt z wodą, gdyż może to grozić spięciem. Dlatego też warto zastosować tutaj dwie doniczki. Jedną w którą jest wsadzona roślina, i drugą większą, która będzie pusta i pomiędzy nimi umieścić taśmę. Taka świecąca doniczka nie tylko pełni rolę samej dekoracyjnej donicy, ale może być również elementem oświetlenia. Takie oświetlenie nie będzie wymagało dodatkowych instalacji elektrycznych, gdyż taśma led może być zasilana na baterie.

Stojąca lampa w formie donicy na pewno zachwyci wszystkich gości, ale również i nas. Możemy być również pewni że świecące donice nadadzą naszemu domowi i ogrodowi odrobiny nowoczesności. Świecące donice w nocy wyglądają na prawdę kosmicznie, dlatego warto się w nie wyposażyć lub zrobić je samemu.