Suchy lód i plamy nadające się do czyszczenia

Widziałem wiele zabrudzeń, na każdego rodzaju lakierze. Nie chodzi mi o brud, który pojawia się w trakcie eksploatacji samochodu, lecz o plamy z oleju lub innych substancji, które nie schodzą zbyt łatwo z pojazdu. Aby je wyczyścić dawniej używało się myjek ciśnieniowych, lecz obecnie mamy do dyspozycji inne, bardziej skuteczne metody. Między innymi mowa o suchym lodzie.

Jakie plamy wyczyścimy suchym lodem?

czyszczenie suchym lodemNajtrudniejsze zabrudzenia na lakierze samochodowym mogą pojawić się, jeśli z pojazdu wycieka olej. Również podczas jazdy można wjechać na plamę oleju z innego pojazdu i ochlapać lakier. Czyszczenie suchym lodem w tym wypadku to najskuteczniejsza metoda, ponieważ jej działanie jest bardzo efektywne, a dodatkowo nie zniszczymy koloru. Często na świeżo wylanej drodze betonowej lub asfaltowej znajdują się substancje płynne, które również mogą zabrudzić naszą karoserię. W tym przypadku także polecam tą metodę. Dobrze nadaje się do czyszczenia felg oraz skorodowanych fragmentów blachy. Jeśli strumień suchego lodu ustawimy pod ciśnieniem, będzie można go używać w taki sam sposób, jak maszyny do piaskowania. Najlepsze, że zabrudzenia odpadają warstwowo, a co za tym idzie nawet zachlapania z farby są możliwe do usunięcia tym sposobem. Trzeba jednak robić to umiejętnie, aby lakier, który jest w pobliżu nie został zbytnio przetarty.

Coraz więcej myjni oraz zakładów lakierniczych ma maszyny do pracy z suchym lodem. Jest to dobra i pewna metoda na przywrócenie pojazdowi dawnego połysku. Suchym lodem z powodzeniem wypiaskujemy felgi oraz inne elementy podwozia. Aby stosować suchy lód należy mieć przystosowaną do tego myjkę ciśnieniową. Regulacja ciśnienia w niej powinna być łatwa i możliwa w dużym zakresie, aby móc dopasować strumień do zabrudzeń.