drony

Straż pożarna zdjęła drony z drzewa

W dzisiejszych czasach dzieci mają zabawki, o których nam dorosłym w ich wieku się nawet nie marzyło. Oczywiście jeśli zabawką można nazwać tablet, telefon komórkowy i inne elektroniczne gadżety, tak popularne wśród kilkulatków.

Drony przypominają zabawki

dronyObecnie panuje moda by prezent okazyjny stanowił dron z kamerą, dzieciaki latają z nimi całe dnie, bez znaczenia czy są to chłopcy czy dziewczynki, każde dziecko marzy aby otrzymać takie cudo. Co prawda drony przypominają po prostu sterowane zabawki typu latające helikoptery. Jednak różnią się tym, że często mają zainstalowaną dodatkowo kamerę, która umożliwia nagrywanie obrazu, który widzi dron. O dziwo zabawki takie popularne są nawet w naszej małej wiosce pod Krakowem. Może jeden dron na całą dwudziestoosobową wieś to jeszcze nic, ale i tak dzieciaki mają frajdę. Problem był jednak jak pewnego dnia zabawka utknęła na wysoko na drzewie. Wszyscy mężczyźni próbowali go zdjąć pół dnia i nic. W końcu postanowili zadzwonić po straż pożarną gdyż nikt nie miał tak długiej drabiny, aby samodzielnie zdjąć drona. Obawialiśmy się jednak, że może być to z naszej strony nadużycie, w końcu służby państwowe nie są od tego, aby zdejmować dzieciom z drzew zabawki. Chociaż pamiętam jeden przypadek kiedy uratowali małego kociaka z drzewa.

Na szczęście w sąsiedzkiej wsi jest miejsca, ochotnicza straż pożarna i chłopcy nie mieli żadnego problemu, aby poratować malców. Cała akcja przebiegła szybko i sprawnie, jednak teraz dron już tak często nie lata i dzieci wróciły do starych zabawek.

Dodaj komentarz