Sprzedaż klatki dla świnki morskiej

 

Coraz więcej ludzi ma jakieś zwierzęta w domu. Na pewno na pierwszym miejscu są psy, a zaraz po nich koty. Ale ludzie coraz częściej też wybierają gryzonie. Są po prostu łatwiejsze w utrzymaniu. Gryzonie są małe i nie trzeba aż tak się przy nich napracować. W dodatku gryzonie nie są aż tak brzydkie, są wręcz urocze i wspaniałe.

Prezent w postaci świnki morskiej

klatka dla świnki morskiejLudzie często kupują u mnie gryzonie typu świnka morska, królik czy może też chomik. Mam też inne gryzonie, ale wymieniłam te, które najczęściej są sprzedawane. Rodzice lub jakiś inny krewny przychodzi do mnie do sklepu i stara się wybrać jakieś zwierzątko. Często mnie się doradzają co wybrać. Skoro nie miało się do czynienia z takim zwierzem to nie każdy wie jak się nim zajmować. Zawsze doradzam by wybierać na pierwszego zwierzaka dziecka chomika lub świnkę morską. Dlatego ludzie je też kupują. Tez nie wiadomo jak dziecko przyjmie takie zwierzątko do siebie. Czy może będzie siebie zajmować czy też nie. Dlatego też można zwrócić do mnie zakupione zwierzę, gdyż trzeba zrozumieć, że jeśli dziecko jednak nie chce go to lepiej żeby mi oddali do sklepu niż zrobili coś innego. Oczywiście nie zwracam im pieniędzy, jedynie ułatwiam im pozbycie się kłopotu. A może potem zwierzątko trafi do innego domu, gdzie zostanie na dłużej. Przykładowo klatka dla świnki morskiej ma różne wielkości w zależności od rozmiarów osobnika, ale i tak ta klatka jest znacznie mniejsza niż klatka królika. Dlatego zawiera mniej miejsca, więc ludzie wolą kupować małe zwierzątka.

Często ludzie kupują dzieciom w prezencie urodzinowym lub z innej okazji zwierzęta. Lepiej by już kupowali takie małe zwierzęta typu świnka morska, ponieważ jeśli jest to pierwsze zwierzę dziecka, to lepiej aby oswajało się z jakimś małym zwierzątkiem. Do tego oczywiście trzeba kupić klatkę, ale ona też nie jest aż tak duża i nie zawiera dużo miejsca.