czyszczenie dywanów

Sprzątanie w domu czy wynajęta firma?

W moim domu nie zawsze jest porządek. Nigdy w sumie nie zależało mi na tym tak bardzo. Oczywiście nie lubię otaczać się brudem i w nim żyć jednak uważam, że we wszystkim trzeba znaleźć złoty środek i zachować umiar.

Sprzątanie w domu potrafi być męczące

czyszczenie dywanówDla mnie ważne jest to żebym ja we własnym domu nieczuła się jak więzień. Dom to przecież nie muzeum i jeśli od razu nie wyprasuje prania czy też umyję naczynia wieczorem a nie od razu po posiłku to nic takiego się nie stanie. Ważne, że ja się czuję z tym dobrze i nikomu nie narzucam swych zasad. Najbardziej na świecie nie lubię się zadręczać takimi sprawami. W końcu sprzątanie nie jest najważniejszą sprawą na świecie. W mieście Wrocław mogę znaleźć przecież mnóstwo rozrywek i nie muszę co chwilę spędzać czasu wolnego na sprzątaniu. Takie czyszczenie podłóg czy też pranie dywanów nie jest dla mnie w żadnym bądź razem priorytetem. A czyszczenie wykładzin pozostawiam na dzień, w którym będę się po prostu strasznie nudzić i z tych nudów zacznę już czyścić wykładziny. Do tej pory jednak aż taka nuda mnie nie dopadła. Gdy tylko odwiedza mnie mama przypomina mi o tym, ze powinnam już umyć okna albo zrobić to czy tamto. ona całe życie nic innego nie robiła jak tylko sprzątała. Ja wcale nie uważam, że okna należy myć co miesiąc. dopiero co je umyłam, przyszła mama i zamiast mnie pochwalić to stwierdziła, że trzeba je umyć.

Jednak ja już do niej przywykłam i do tego jej podejścia do sprzątania. No niestety nie wdałam się w nią i na te tematy mam po prostu zupełnie inne zdanie.

Źródła:

Dodaj komentarz