Sposoby mycia elewacji

Elewacja stanowi kluczowy element nie tylko jeżeli chodzi o odpowiednio zabezpieczone ściany, ale także wygląd zewnętrzny budynku. Jej wykonanie sprawia, że zyskuje on na estetyce oraz przyciąga wzrok przechodniów. Warto jednak pamiętać, że raz wykonana elewacja wymaga regularnego oczyszczania. Pojawiające się na jej powierzchni grzyby oraz porosty skutecznie odstraszą każdego.

Czyszczenie elewacji – wybór profesjonalnej firmy

mycie elewacji krakówZanieczyszczone ściany nie tylko wpływają negatywnie na sam wygląd budynku, ale również utrudniają prawidłową cyrkulację powietrza. Ponadto na zanieczyszczonej ścianie mogą rozwinąć się mikroorganizmy, które negatywnie wpływają na samą konstrukcję budynku. Jeżeli na naszym budynku mieszkalnym pojawił się nalot warto przeprowadzić konsultację z mykologiem budowlanym. Jest on w stanie dobrać odpowiednie preparaty, do zanieczyszczonej powierzchni, w taki sposób, aby nie uległa ona zniszczeniu. Warto jednak samo czyszczenie elewacji powierzyć w ręce doświadczonych osób. Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się czyszczeniem elewacji. Specjalistyczne firmy do procesu czyszczenia wykorzystują odpowiedni sprzęt pozwalający na prace na wysokościach, a także myjkę ciśnieniową oraz odpowiednie detergenty. Kluczowe znaczenie podczas czyszczenia elewacji ma nawet dobór odpowiedniego ciśnienia strumienia wody. To właśnie dlatego warto wybrać specjalistyczną firmę, posiadającą wykwalifikowaną kadrę. Jeżeli chodzi o mycie elewacji kraków jest miastem, w którym nie będziemy mieć najmniejszych problemów z odnalezieniem fachowców.

Najczęściej, stosowanym przez firmy zajmujące się myciem elewacji, sposobem jest metoda hydrodynamiczna. Wykorzystuje ona duże ciśnienie wody w połączeniu z wysoką temperaturą w przedziale 80-100 stopni Celsjusza. Metoda ta pozwala nie tylko dokładnie oczyścić ściany, ale również je zakonserwować, co znacząco wydłuży okres dzielący nas od kolejnego czyszczenia.