spiek kwarcowy

Spieki kwarcowe – czy tylko do kuchni?

Blaty kuchenne to często kluczowa rzecz w naszej kuchni. To właśnie na nim będziemy wykonywać zdecydowanie większą część czynności kuchennych jak np. przygotowanie jedzenia. Blatów kuchennych mamy na rynku bardzo wiele i różnią się one między sobą ceną, wyglądem oraz właściwościami.

Czy spieki kwarcowe nadają się tylko do kuchni?

spiek kwarcowyOd blatu bardzo często wymagamy kompromisu pomiędzy tymi trzema wyznacznikami wybieramy blaty kamienne-warszawa jednak czy jest to jedyna właściwa opcja? Będąc ostatnio w Warszawie natknąłem się na produkty firmy Laminam, która oferuje w swojej sprzedaży blaty Laminam. Produkcję takich blatów umożliwiają spieki kwarcowe. Jest to odmiana blatów kwarcowych, która jest ich udoskonaloną wersją. Spieki kwarcowe tworzone są z granulatu powstałego z ceramiki, granitu oraz kwarcu. Taka mieszanka poddawana jest prasowaniu w niezwykle wysokiej temperaturze, która zahartuje je na wszelkie możliwe zagrożenia jakie czyhają na nie w kuchni. Jednak czy spieki kwarcowe nadają się tylko i wyłącznie jako blat w kuchni? Ich zastosowanie jest zdecydowanie szersze. Nadają się one zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Z powodzeniem możemy je stosować jako materiał wykończeniowy mebli, schodów czy drzwi. Doskonale sprawdzą się zarówno w przestrzeni domowej jak i biurowej. Ich wysokie właściwości odporne na zarysowania i odbarwiania bez problemu pozwalają na zastosowanie ich nie tylko w kuchni. Możemy nimi nawet wykończyć naszą podłogę. Spieki kwarcowe są niezwykle odporne na promienie ultrafioletowe dzięki czemu możemy mieć pewność, że nigdy nie stracą swojego koloru. Łatwo jest je również zachować w czystości, gdyż jest to gładka powierzchnia odporna na wszelkiego rodzaju detergenty oraz chemikalia.

Oprócz wysokiej wytrzymałości na działania wszelkiego rodzaju czynników, spieki kwarcowe charakteryzują się również bardzo ciekawym designem, gdyż do wyboru mamy bardzo dużą gamę wizualną tych produktów. Minusem może być jedynie wysoka cena, lecz w zamian zyskujemy gwarancję na aż 25 lat.

Dodaj komentarz