Śnieg wywołał popyt na łopaty do odśnieżania

Wczoraj chyba każdy ucieszył się na widok za oknem. Za dwa dni święta i prawdopodobnie będą to naprawdę białe święta, pierwsze od wielu lat. Tak wyczekiwany w grudniu śnieg napadał tak obficie, że mieszkańcy podmiejskich osiedli musieli przystąpić rano do odśnieżania, aby móc wyjechać samochodem. Dzieci za to zabrały się masowo za lepienie bałwanów.

Duża łopata do odśnieżania

łopaty plastikoweNic tak nie mogło uradować krótko przed świętami, jak duże opady śniegu, połączone z lekkim przymrozkiem. Prognozy przewidują taką pogodę przez następny tydzień, co oznacza, że pierwszy raz od wielu lat będziemy cieszyli się prawdziwymi, białymi świętami. Dzieci, które mają już wolne, jako pierwsze postanowiły dać wyraz swoje radości i już praktycznie na każdym podwórku stoi mniej lub bardziej okazały bałwan. Dorośli natomiast chwycili za łopaty plastikowe i zabrali się za odśnieżanie podjazdów, gdyż spora warstwa śniegu wręcz uniemożliwiała wyjazd samochodem. Wzrost sprzedaży łopat do odśnieżania zanotowały praktycznie wszystkie sklepy w całej Polsce. Nie każdy bowiem, jak się okazuje, posiada takie łopaty w domach. A teraz przydadzą się wszystkim praktycznie przez najbliższe kilka tygodni co najmniej. Niektórzy co prawda próbowali zmierzyc się ze śniegiem za pomocą zwykłych łopat, ale wymaga to zwielokrotnionego wysiłku. Taka łopata przeznaczona do odśnieżania jest na tyle szeroka, żeby sa jednym zamachem zagarnąć sporą ilość śniegu, dzięki czemu odśnieżanie staje się szybsze i skuteczniejsze.

Zima zaskoczyła nas śniegiem tuż przed świętami, co uradowało zapewne wszystkich. Śnieg jednak stał sie jednak niewielką przeszkodą dla posiadaczy samochodów. Trzeba było bowiem chwycić za łopaty i zabrać się za odśnieżanie. W sklepach wzrosła więc sprzedaż specjalistycznych łopat.