Skuteczne pozbywanie się patogenów

W salach operacyjnych musi być bardzo czysto. W trakcie zabiegu lub operacji żaden z drobnoustrojów nie może wniknąć do ciała pacjenta i wywołać infekcji. Dlatego tak ważne jest częste mycie pomieszczeń w szpitalach oraz odpowiednia higiena pracowników służby zdrowia.

Czym jest dekontaminacja?

dekontaminacja pomieszczeńDo najlepszego usunięcia wirusów i bakterii stosuje się specjalne środki, które wlewa się do aparatur pod ciśnieniem i stosuje na powierzchni użytkowej. Sama dekontaminacja pomieszczeń polega na unicestwieniu patogenów nie tylko z podłogi i ścian, ale też ze specjalistycznych sprzętów. Nowoczesna technologia, dzięki której można skutecznie oczyścić sale opiera się na nadtlenku wodoru. Oczywiście, żeby poprawnie dokonać dekontaminacji należy uprzednio posprzątać poddawany zabiegowi teren i odwilgotnić go. Tak oczyszczone miejsca traktuje się O3 + H2O2 w formie suchego gazu. Na koniec, w celu zwiększenia wydajności procesu oczyszcza się pomieszczenie ozonem. Tak kompleksowy zabieg trwający około półtorej, dwóch godzin daje długotrwały efekt. Dekontaminacja sali operacyjnych przynosi za sobą wiele korzyści. Można wykonywać ten zabieg na koniec pracy lekarzy, bo nie trwa on długo, firmy zajmujące się tym profesjonalnym oczyszczaniem gwarantują ochronę zdrowia pacjenta i chirurgów, nadtlenek wodoru i ozon są przyjaznymi gazami dla środowiska, a po skończonej dekontaminacji można od razu korzystać ze sprzętów.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologi pomagającej w ratowaniu ludzkich żyć można jeszcze szybciej i skuteczniej przychodzić pacjentom na ratunek. Prawdopodobnie w przyszłości powstanie jeszcze lepszy sposób na oczyszczanie powietrzy ze szkodliwych patogenów, ale póki co, obecne rozwiązanie dla medycyny nie jest bardzo skuteczne i wydajne.