Sens zakupu teleskopu dla dziecka

Prezent dla dziecka w dzisiejszych czasach jest zwykle sporym dylematem dla dorosłego. Dzieci mają obecnie mnóstwo materialnych rzeczy, a ich wartość jest często bardzo wysoka. Rower na komunię nie jest już atrakcyjny. Milej widziany jest tablet czy telefon komórkowy. Mało który prezent jest teraz w stanie zwrócić uwagę dziecka i wywołać uśmiech na jego twarzy.

Po co kupować teleskopy dla dzieci?

teleskop dla dzieckaW takiej sytuacji najłatwiej zagłębić się nieco w pasje małego obdarowywanego. Jeśli kupimy coś, co znajduje się w kręgu jego zainteresowań, jest duża szansa, że trafimy w punkt. Mój chrześniak ma obecnie jedenaście lat i ma duże zdolności do myślenia analitycznego. Doskonale radzi sobie z naukami ścisłymi. Lubi szczególnie fizykę i biologię. Dlatego postanowiłam nawiązać do jego umiejętności i być może podbudować jego drogę zainteresowań w konkretnym kierunku. Kupiłam specjalistyczny teleskop dla dziecka. Nie jest on oczywiście nawet w połowie tak zaawansowany jak tradycyjny, ale ma sporo funkcji dopasowanych do możliwości małego człowieka. Koszt był zdecydowanie niższy niż przy zakupie telefonu komórkowego. Kupiłam go przez Internet, złożyłam samodzielnie z instrukcją i zapakowałam w spory karton. Teleskop wygląda jak prawdziwy, z tymże ma wymiary, które pozwalają na swobodne korzystanie z niego w domu. Podarowałam go dwa tygodnie temu i myślę, że dobrze trafiłam. Wywołał on niezwykłe zdziwienie u chrześniaka, a potem wiele godzin oglądania, badania, dociekania i czytania! 

Słyszę od rodziny, że każdego dnia chłopiec staje przy teleskopie. Bardzo dużo czyta na temat astronomii. Udało mi się trafić w krąg jego zainteresowań, rysując jedną specjalną ścieżkę. Było ryzyko, że nie trafię, ale u tak małych dzieci ciekawość świata jest ogromna i często taki prezent może ukierunkować dalsze pasje małego naukowca.