Ściana lakiernicza przeciw pyłom

Praca w lakierni wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób się zachować, aby wszyscy byli bezpieczni. Trzeba umieć korzystać ze znajdujących się w tym miejscu przedmiotów i narzędzi. Na początku pracy każdy zostaje szczegółowo przeszkolony, aby wiedział, do czego służy ściana lakiernicza i w jaki sposób kłaść lakier oraz jak zachować się na stanowisku pracy.

Zastosowanie ściany lakierniczej

sucha ściana lakierniczaŚciany lakiernicze stosuje się po to, aby zapobiec unoszeniu się pyłu z farb w lakierni. Dzięki wyborowi odpowiedniego produktu zwiększa się bezpieczeństwo panujące w zakładzie. Unoszące się pyły lakiernicze są bowiem łatwopalne i dlatego tak istotne jest, aby nie było ich w zakładzie. Każda sucha ściana lakiernicza powinna odpowiednio filtrować pyły z farb, powodując tym samym, że placówka jest miejscem bezpiecznym do pracy. Co ważne, wybrane ściany lakiernicze muszą być naprawdę wytrzymałe, ponieważ często są urządzeniami, które wykorzystuje się bez przerwy. Eksploatuje się je przez wiele godzin, bowiem ludzie w lakierniach pracują w systemie wielozmianowym. Urządzenia muszą się sprawdzić w tego typu miejscach. W ścianie znajdują się odpowiednie elementy, które właśnie filtrują pyły. Powodowałoby to dość duży hałas, ale na szczęście większość nowoczesnych ścian tego typu posiada tłumik hałasu, dzięki czemu można używać produktu, nie mając jednocześnie styczności z ciągłym, uciążliwym szumem.

Obsługa takich ścian jest bardzo prosta, więc nawet nowi pracownicy szybko się uczą. Warto wiedzieć, że takie ściany stosuje się w najróżniejszych zakładach lakierniczych, zarówno małych, jak i dużych. Dostosowuje się jedynie parametry ścian do potrzeb. Niekiedy ściana może być także zastąpiona specjalną komorą, jednak jej funkcjonalność jest bardzo podobna.