gniazdo keystone

Rodzaje kabli i gniazdo keystone

Istnieje wiele rodzajów kabli. Część z nich służy do przesyłania prądu, inne z kolei do przesyłania informacji. Kable pierwszego rodzaju wymagają specyficznej do spełnianego zadania budowy. Podobnie z resztą drugi rodzaj kabli.

Gniazdo keystone dla abonenta

gniazdo keystoneKable służące do przesyłania prądu o wysokiej mocy muszą gwarantować bezpieczeństwo, z kolei kable przesyłające informację powinny gwarantować zgodność informacji nadanej i odbieranej oraz dość dużą szybkość transmisjo. Gniazdo keystone obok ramki, adaptera i puszki stanowi element budujący punkt abonencki. Taki punkt składa się z laptopa i telefonu, możliwe że więcej niż jednego. Takie gniazdu można zakupić w sklepach z elementami elektronicznymi. Gniazda keystone mają zastosowanie w poziomych i pionowych sieciach wewnętrznych, jednakże jedynie takich niezagrożonych zakłóceniami elektromagnetycznymi. Kabel światłowodowy to dziś bardzo popularny rodzaj kabli. Szczególnie ze względu na możliwość szybkiego internetu. Takie kable wykorzystują światło jako nośnik informacji. Wiadomo, że prędkość światła jest największa, stąd ogromne prędkości internetu. Przełącznica światłowodowa jest bardzo ważnym elementem. Dzięki niej można wykorzystać potencjał kabli światłowodowych. Kabel skrętka także służy to połączeń w sieć, jednak ma zupełnie inną budowę. Składa się z wielu przewodów skręconych ze sobą.

Takie połączenie umożliwia zminimalizowanie lub nawet wyeliminowanie wzajemnych oraz elektromagnetycznych zakłóceń. Każdy pojedynczy przewód ma inny kolor. Dzięki takim oznaczeniom można je prawidłowo podłączyć za pomocą specjalnych narzędzi.

Dodaj komentarz