Rodzaje i funkcje motoreduktorów

Ze względu na ciągły rozwój i doskonalenie motoreduktory są dziś niezbędne w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłowych. Są uważane są za niezwykle efektywne rozwiązanie dla prostych i szybkich procesów produkcyjnych.

Jak działa motoreduktor?

motoreduktory ślimakoweMotoreduktory są kombinacją silnika i przekładni. Przekładnia zapewnia, że ​​wał wyjściowy silnika obraca się szybciej lub wolniej niż wał napędowy. Istnieje kilka typów przekładni, które są głównie stosowane w motoreduktorach. W przekładniach ślimakowych oś wału wyjściowego jest prostopadła do osi obrotu silnika. Koło zębate śrubowe charakteryzuje się tym, że oś równoległa jest do wału wyjściowego, ale przesunięta względem osi obrotu silnika. Przekładnia planetarna wygląda tak, że oś wału wyjściowego jest taka sama, jak oś obrotowa silnika. Przekładnia kątowa charakteryzuje się tym, że oś wału wyjściowego prostopadła jest do osi obrotu silnika. Motoreduktory ślimakowe mają wiele zalet. Są to delikatne i ciche działanie, wysoka przeciążalność i różne wersje elementu. Solidna konstrukcja zapewnia długą żywotność i łatwość konserwacji. Wysoka wytrzymałość osiowa i promieniowa zapewniają bezpieczną eksploatację. Konstrukcja obudowy z żeliwa szarego zwiększa solidność i trwałość produktu. Ponieważ silniki elektryczne mają mniejsze masy przy tej samej mocy znamionowej i większej prędkości, przekładnia redukująca bieg ma sens. W obecnych motoreduktorach istnieje bezpośrednie połączenie pomiędzy silnikiem a przekładnią, lub też znajdują się w tej samej obudowie. Istnieją motoreduktory w różnych wersjach, a mianowicie w postaci prostokątnych lub okrągłych odmianach ślimakowych. Można zamówić również silniki ukierunkowane ze stożkowym kołem zębatym.

Na konkurencyjnym rynku elementów mechanicznych istnieją solidnie zaprojektowane, łatwe w montażu i trwałe rozwiązania silnikowe dla wielu instalacji przemysłowych, maszyn i urządzeń. Różnorodność produktów pozwala dobrać odpowiedni do zastosowania.