Regały sklepowe

Regały sklepowe w sklepie sportowym

Sklep sportowy musi posiadać wiele różnych rodzajów regałów sklepowych. Możemy tam w końcu znaleźć zarówno ubrania, sprzęt sportowy, buty, piłki, rakiety do tenisa i badmintona, rowery, rolki, kaski, ochraniacze dla dzieci, jak i napoje izotoniczne i odżywki dla sportowców.

Regały sklepowe potrzebne są wszędzie

Regały sklepoweWszystkie te towary trzeba dobrze pokazać, żeby klient wszystko dobrze widział. Do tego trzeba mieć odpowiednie regały sklepowe, żeby wszystko się zmieściło, ale nie było upychane. Jak to zrobić? Jak zachęcić klientów do zakupu naszych produktów, poprzez dobre przedstawienie towaru? Przede wszystkim trzeba zainwestować we wspomniane regały. Do sklepu sportowego najlepsze będą systemy regałów sklepowych, czyli długie regały, na którym zmieści się wiele produktów. Możemy przykładowo przyjąć, że jeden system regałów to jedna dyscyplina sportu, albo jedna kategoria sprzętu np. ubrania. Dzięki temu nasi klienci nie będą błądzić po sklepowych przejściach w poszukiwaniu interesujących ich produktów. Półki sklepowe sprawdzą się do eksponowania drobiazgów, takich jak napoje i odżywki, czy produkty do czyszczenia i konserwacji ubrań i sprzętu sportowego. Nic większego się tam nie zmieści, chyba, ze są to półki sklepowe z wieszaczkami, na których powiesimy czapki, rękawiczki, gogle narciarskie, czy okulary przeciwsłoneczne. Nie warto ustawiać wielu mniejszych regałów na środku, bo to nie tylko utrudnia przechodzenie między nimi, ale także rozprasza uwagę. Klient gubi się w sklepie, nie wie w jakim dziale się znajduje, ani gdzie znaleźć to czego szuka. Lepiej jest ustawić regały mago po bokach albo ciąg regałów na środku, niż wiele małych wieszaków, na których nie można niczego znaleźć. Również na tyłach sklepu możemy umieścić specjalne regały.

Regały wysokiego składowania sprawdzą się do przechowywania dowolnego sprzętu o dowolnej wielkości i wadze, bo są zrobione z trwałych materiałów. Najczęściej jest to twardy metal, zatem ich konstrukcja jest bardzo stabilna, i wytrzyma lata bez uszczerbku. Regały wysokiego składowania oszczędzają także przestrzeń.

Dodaj komentarz