Ręcznie robione naczynia z Bolesławca na prezent

Wybierając się w gości, często poszukujemy odpowiedniego prezentu dla gospodarzy. Szczególnie często zdarza się to, gdy odwiedzamy go pierwszy raz w nowym domu – wtedy wręcz wypada przynieść ze sobą jakiś drobiazg. Najczęściej wybór pada właśnie na sprzęty domowe lub elementy zastawy.

Ręcznie robione cukiernice, talerze, kubki – idealny pomysł!

ręcznie robiona cukiernica bolesławiecCeramika z Bolesławca od lat króluje na polskich i zagranicznych stołach. Jej charakterystyczny kobalt doskonale pasuje zarówno do tradycyjnych wnętrz jak i bardziej nowoczesnych, szczególnie tych w tonacjach bieli i drewna. Jest więc jednocześnie doskonałą ozdobą, pięknie prezentując się i na stole i w kredensie. Choć w Bolesławcu ceramika obecna jest od wieków, dziś widzimy jej prawdziwy rozwój – lokalne manufaktury wprowadzają coraz więcej nowych typów zastaw i wzorów. Króluje już nie tylko niebieski, brąz i zieleń ale i czerń czy pomarańcz. Pojawiają się nowe, limitowane kolekcje, także sezonowe. Dodatkowo ceramika z tego dolnośląskiego miasteczka jest autorska i możemy kupić tu także unikaty, ręcznie robione i malowane przez rzemieślnika. Możemy kupić oczywiście pojedyncze wyroby, ale jeśli po głowie chodzi nam cała zastawa – talerze, kubki, ręcznie robiona cukiernica bolesławiec tym bardziej będzie dobrym wyborem. Jest to prezent gustowny, użytkowy a jednocześnie bardzo ozdobny. Dzięki wielkiemu wyborowi wzorów łatwo możemy dopasować go do gustu właściciela. W dodatku bolesławiecka ceramika jest bardzo trwała i ponadczasowa – sprawdzi się praktycznie w każdym domu.

Jeśli więc szukamy prezentu, który będzie unikatowy i oryginalny, a jedocześnie użytkowy, warto zwrócić uwagę na wyroby z Bolesławca. Posłużą one przez lata, a dzięki dużemu wyborowi wzorów ich design nie stanie się przestarzały.