wtryskarki

Recykling tworzyw z wtryskarkami – czy tylko tworzywa sztuczne?

Recykling tworzyw to coś, co kojarzy się nam przede wszystkim w tworzywami sztucznymi, takimi jak plastik, szkło, papier, czy metal. Jest to słuszne założenie. W końcu takie zabiegi są bardzo korzystne, jeśli chodzi o wpływ na nasze środowisko.

Wtryskarki są w fabryce

wtryskarkiDzięki temu, ze stosujemy recykling tworzyw sztucznych, nasza środowisko jest zdrowsze i czystsze. Przyczyniają się do tego też fabryki takie posiadają młyny do tworzyw, czy też wtryskarki zajmujące się na początku takimi odpadami. Później przechodzą one przez manipulatory, które przenoszą je dalej. Jednak nie tylko tworzywa sztuczne można poddać recyklingowi. Możemy również przetwarzać tworzywa naturalne i to w naszych domowych warunkach. Takie rzeczy jak tak zwane odpady zielone, czyli skoszone trawa, gałęzie drzew, uschnięte liście i kwiaty, czy chwasty które wyrwaliśmy z naszego ogródka bo go szpeciły tez da się zagospodarować. Nawet obierki z owoców i warzyw jakie mamy w domu również możemy przetworzyć w ten sposób. Jak możemy to zrobić? Najlepszym sposobem będzie kompostownik. Do niego będziemy wrzucać wspomniane rzeczy, które pod wpływem czynników naturalnych, takich jak temperatura i deszcz, jak również przy pomocy specjalnych substancji przyspieszających kompostowanie, będą się rozkładać i tworzyć nawóz. Jest on lepszy niż jakikolwiek nawóz sztuczny dla każdych roślin.

Fabryki sztucznych tworzyw, gdzie pracuje wtryskarka czy manipulatory nie będą lepsze. Dlatego pamiętajmy o tym, że recykling tworzyw to także tworzywa naturalne. Dzięki temu zagospodarujemy odpadki w naszym domu.

Dodaj komentarz