prowadzenie księgowości

Realia pracy w księgowości

Wyjeżdżając na studia wybrałam rachunkowość nie dlatego, że tak bardzo mnie to interesowało, ale dlatego, że uważałam, że mogę liczyć na porządną pracę. Jeszcze kiedy studiowałam zaczęłam rozglądać się za dorywczą pracą w zawodzie ale nic nie byłam w stanie znaleźć.

Usługi księgowe – czy może świadczyć je każdy?

prowadzenie księgowościMyślałam jednak, że to tylko dlatego, że nie byłam w stanie pracować na pełen etat i że to się zmieni jak tylko skończę studia. Po obronie wróciłam do Bydgoszczy i zaczęłam rozsyłać swoje CV. W całym mieście było około stu biur rachunkowych, wybrałam kilka najlepszych i tam aplikowałam. Odpowiedziało tylko jedno biuro podatkowe i usłyszałam, że dziękują za zainteresowanie ale aktualnie nie mają wolnych stanowisk. Nie zrażałam się tym i wysłałam kolejną porcję aplikacji. Zazwyczaj nie było żadnej odpowiedzi. W końcu jednak odezwało się do mnie jedno biuro rachunkowe. Zostałam zaproszona na rozmowę. Niestety na miejscu dowiedziałam się, że firma oczekuje ode mnie, że przez najbliższe pół roku popracuję u nich charytatywnie. Kiedy im odmówiłam usłyszałam, że właśnie tak wygląda teraz doradztwo podatkowe. Żadna firma nie zatrudni mnie ponieważ usługi księgowe może teraz świadczyć dosłownie każdy i są bardzo tanie. Trochę mnie wtedy to wszystko podłamało ale tak czy owak nie zamierzałam pracować za darmo. Postanowiłam więc szukać pracy również poza swoim wykształceniem. Zupełnie przypadkiem znalazłam jednak pracę akurat w księgowości.

Co prawda aplikowałam na inne stanowisko ale w firmie zwalniała się akurat jedna księgowa i poszukiwali również kogoś na jej stanowisko. To był bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności. Bardzo się cieszę, że jednak udało mi się znaleźć pracę w zawodzie.  

Zainteresowanym podaję adres strony zaufanego biura rachunkowego http://www.infopower.bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz