Przyjazne koty brytyjskie

Na świecie poznanych jest około kilkadziesiąt gatunków kotów, które każdy z nas może mieć w swoim domu. Zwierzęta te co prawda chodzą własnym ścieżkami, ale potrafią się też przywiązywać na długie lata do swojego właściciela.

Jaką wybrać rasę kota?

piękne koty brytyjskie - sprzedażLudzie żyjący w miastach przeważnie dzielą się na tych, którzy mają lub chcą mieć kota albo psa. Jeżeli należymy do tych, którzy kochają koty, to z pewnością wiemy z czym się wiąże posiadanie w domu kota. Warto też zdać sobie sprawę z tego, koty, ta samo jak psy, mają określone usposobienie. Jedne są spokojne i wolą przespać cały dzień, a inne wręcz odwrotnie, nie mogą żyć bez towarzystwa. W związku z tym nie każdy kot będzie się dobrze czuł wdanym miejscu. Jeżeli mamy w domu małe dzieci, to idealną rasą będą piękne koty brytyjskie – sprzedaż ich jest prowadzona przez licencjonowanych hodowców. W interencie bez problemu znajdziemy ich adresy i miejsca gdzie można kocięta obejrzeć. W takim miejscu mamy gwarancję, że zwierzęta są przetrzymywane w odpowiednich warunkach, są odrobaczone i zaszczepione. Jest to bardzo ważne tym bardziej, że koty brytyjskie nie należą do najtańszych. Brytyjczyki mają bardzo łagodne usposobienie, są wyjątkowo cierpliwe jeżeli chodzi o kontakt z dziećmi i też bardzo lubią towarzystwo ludzi, do których się przywiązują. Są też bardzo czyste, a nauka higieny nie sprawia im większego kłopotu. Koty brytyjskie bardzo często mają  szare lub kremowe umaszczenie, a ich oczy mogą być niebieskie lub też pomarańczowe.

Jeżeli chcemy mieć kota brytyjskiego w domu, to nie warto dać się zwieźć atrakcyjnym ofertom sprzedaży w internecie, gdyż ta rasa nie należy do tanich. Najlepiej znaleźć w internecie  sprawdzonych hodowców, którzy faktycznie oferują kocięta z rodowodem.